kontakt

AlterArt, czyli organizatorzy między innymi Open’er Festival, walczyli do końca. Jeszcze na początku roku zarzekano się, że tegoroczna odsłona ich flagowego wydarzenia będzie miała miejsce, o czym pisaliśmy tutaj. Tak jak wielu przewidywało, stało się nieuniknione – Open’er Festival został przełożony na 2022 rok. Prócz informacji o zmianie daty imprezy otrzymaliśmy pierwsze informacje o artystach, którzy wystąpią na kolejnej edycji oraz obszerne oświadczenie organizatorów. Na facebookowym profilu festiwalu pojawiło się równeiż tajemnicze wydarzenie o nazwie “Open’er Park“, które prawdopodobnie ma w pewien sposób zrekompensować fanom muzyki brak ulubionego wydarzenia. O co w tym wszystkim chodzi?

Oświadczenie organizatorów

W poście zamieszczonym na Facebooku imprezy możemy przeczytać, że organizatorzy nie chcą ryzykować, a lipiec tego roku nie jest według nich odpowiednim momentem na powrót festiwalu w formie, którą chcą nam zapewnić. Związku z tym Open’er dostał nową datę. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2022 roku na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Oczywiście wszystkie bilety zakupione na rok 2020 i przeniesione na 2021, zachowują ważność w 2022.

Wraz z tą informacją dostaliśmy pierwsze nazwiska, które potwierdziły swoją obecność w następnym roku. Na scenach festiwalu usłyszymy:

  • Twenty One Pilots
  • BADBADNOTGOOD
  • Destroyer
  • Michael Kiwanuka
  • Seasick Steve

Pełne oświadczenie znajdziecie poniżej.

Tajemniczy Open’er Park

AlterArt nie chce zostawić fanów muzyki bez źródła rozrywki w nadchodzące lato. Właśnie z tego powodu powstał projekt Open’er Park. Wydarzenie na stronie organizatora zostało opisane poniższymi słowami.

Open’er Park to projekt wyjątkowy i jednorazowy, to muzyka, teatr, sztuki wizualne, kino, ale także wspaniałe miejsce na relaks. To Open’erowa plaża. To kilka tygodni niezapomnianych i niepowtarzalnych emocji i wrażeń we wspaniałej Gdyni! 

opener.pl

Po powyższych słowach możemy spodziewać się serii pojedynczych koncertów i innych wydarzeń kulturalnych na wzór tych, które miały miejsce w zeszłym roku (przykładowo Lato na Pradze). W ramach akcji prawdopodobnie będziemy mogli liczyć na występy głównie polskich artystów, które będą miały miejsce na terenie plaży w Gdyni. To wszystko wraz z zachowaniem zasad ostrożności związanych z pandemią. Na stronie wydarzenia zaznaczono wagę odpowiedzialności, z jaką liczą się osoby odpowiedzialne za projekt Open’er Park. Wszystko to ma mieć miejsce w dniach 15 lipca – 22 sierpnia.

Na więcej informacji na temat wydarzenia oraz start sprzedaży biletów możemy liczyć już w połowie maja. Mamy jednak smutną informację dla ludzi lubiących łowić okazje dzięki pandemii. Posiadanie jakiejkolwiek opcji biletu na Open’er Festiwal nie będzie uprawniało do korzystania z atrakcji na terenie Open’er Parku. Wejściówki będzie można zakupić za pośrednictwem serwisu ebilet.pl.


foto: Zuzanna Sosnowska

kontakt