Open’er Festival nie odbędzie się w 2021 roku. Organizatorzy w zamian szykują tajemniczy projekt

Organatorzy Open’er Festival uznali, że nie chcą ryzykować, a 2021 rok nie jest najlepszym momentem na powrót dużych eventów.

pdc

AlterArt, czyli organizatorzy między innymi Open’er Festival, walczyli do końca. Jeszcze na początku roku zarzekano się, że tegoroczna odsłona ich flagowego wydarzenia będzie miała miejsce, o czym pisaliśmy tutaj. Tak jak wielu przewidywało, stało się nieuniknione – Open’er Festival został przełożony na 2022 rok. Prócz informacji o zmianie daty imprezy otrzymaliśmy pierwsze informacje o artystach, którzy wystąpią na kolejnej edycji oraz obszerne oświadczenie organizatorów. Na facebookowym profilu festiwalu pojawiło się równeiż tajemnicze wydarzenie o nazwie “Open’er Park“, które prawdopodobnie ma w pewien sposób zrekompensować fanom muzyki brak ulubionego wydarzenia. O co w tym wszystkim chodzi?

Oświadczenie organizatorów

W poście zamieszczonym na Facebooku imprezy możemy przeczytać, że organizatorzy nie chcą ryzykować, a lipiec tego roku nie jest według nich odpowiednim momentem na powrót festiwalu w formie, którą chcą nam zapewnić. Związku z tym Open’er dostał nową datę. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2022 roku na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Oczywiście wszystkie bilety zakupione na rok 2020 i przeniesione na 2021, zachowują ważność w 2022.

Wraz z tą informacją dostaliśmy pierwsze nazwiska, które potwierdziły swoją obecność w następnym roku. Na scenach festiwalu usłyszymy:

  • Twenty One Pilots
  • BADBADNOTGOOD
  • Destroyer
  • Michael Kiwanuka
  • Seasick Steve

Pełne oświadczenie znajdziecie poniżej.

Tajemniczy Open’er Park

AlterArt nie chce zostawić fanów muzyki bez źródła rozrywki w nadchodzące lato. Właśnie z tego powodu powstał projekt Open’er Park. Wydarzenie na stronie organizatora zostało opisane poniższymi słowami.

Open’er Park to projekt wyjątkowy i jednorazowy, to muzyka, teatr, sztuki wizualne, kino, ale także wspaniałe miejsce na relaks. To Open’erowa plaża. To kilka tygodni niezapomnianych i niepowtarzalnych emocji i wrażeń we wspaniałej Gdyni! 

opener.pl

Po powyższych słowach możemy spodziewać się serii pojedynczych koncertów i innych wydarzeń kulturalnych na wzór tych, które miały miejsce w zeszłym roku (przykładowo Lato na Pradze). W ramach akcji prawdopodobnie będziemy mogli liczyć na występy głównie polskich artystów, które będą miały miejsce na terenie plaży w Gdyni. To wszystko wraz z zachowaniem zasad ostrożności związanych z pandemią. Na stronie wydarzenia zaznaczono wagę odpowiedzialności, z jaką liczą się osoby odpowiedzialne za projekt Open’er Park. Wszystko to ma mieć miejsce w dniach 15 lipca – 22 sierpnia.

Na więcej informacji na temat wydarzenia oraz start sprzedaży biletów możemy liczyć już w połowie maja. Mamy jednak smutną informację dla ludzi lubiących łowić okazje dzięki pandemii. Posiadanie jakiejkolwiek opcji biletu na Open’er Festiwal nie będzie uprawniało do korzystania z atrakcji na terenie Open’er Parku. Wejściówki będzie można zakupić za pośrednictwem serwisu ebilet.pl.


foto: Zuzanna Sosnowska

pdc

Total
15
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?