Open’er Festival wciąż walczy o tegoroczną edycję. “Na dzień dzisiejszy festiwal się odbędzie”

Los wielu letnich festiwali stoi pod znakiem zapytania. Swoje położenie w tej kwestii na łamach WP zaprezentowali organizatorzy Open’era.

2sher

Praktycznie codziennie dostajemy nowe informacje na temat letnich festiwali. Nadchodzi czas bardzo ważnych decyzji dla wszystkich – zarówno organizatorów, jak i publiczności. Wszyscy wierzymy, że w jakiś sposób uda się zorganizować przynajmniej część eventów. Jednak, czy mamy do tego realne podstawy?

Istotnym wyznacznikiem, jeśli chodzi o sezon letni, mogły być wieści z Wielkiej Brytanii. Właśnie stamtąd w ubiegłym tygodniu w świat popłynęła wieść o ponownym przełożeniu kultowego festiwalu Glastonbury. Niestety. może to być zły znak dla innych krajów.

Bez szczepień ani rusz!

Szef działu koncertowego jednej z największych na świecie agencji eventowych United Talent Agency, w taki oto sposób wypowiedział się odnośnie przyszłości imprez.

Nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek artysta czy artystka wsiedli do samolotu niezaszczepieni. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek zgodził się zagrać koncert, nie mając stuprocentowej pewności, że będzie to w pełni bezpieczne dla niego samego, dla wszystkich współpracowników i współpracowniczek oraz dla całej publiczności.

Neil Warnock

Wydaje się, że wobec tego jedyną szansą na odbycie się jakiegokolwiek większego eventu jest szczepienie. Problem w tym, że szczepionek wciąż brakuje, a chętnych wcale nie jest mało. Z drugiej strony są osoby sceptycznie nastawione do tego wszystkiego, które po prostu wolą się nie szczepić.

Open’er wciąż z nadziejami

Wracając do naszego rodzimego podwórka, sytuacja wcale klarowna nie jest. Można zgadywać, czy impreza się odbędzie, czy też nie – ale tak naprawdę jest to wróżenie z fusów. Ostatnio organizator festiwalu agencja Alter Art wydała oświadczenie dla portalu gwiazdy.wp.pl.

Każdego dnia analizujemy sytuację na poziomie lokalnym, a także we współpracy z naszymi europejskimi partnerami i europejskimi festiwalami. Mamy przygotowane rozwiązania na każdy możliwy rozwój sytuacji pandemicznej. Na dzień dzisiejszy Open’er się odbywa i pracujemy również nad pozostałymi festiwalami. W najbliższych dwóch miesiącach będziemy wiedzieli, jak rozwija się proces szczepienia i w którym miejscu pandemii jesteśmy. Wtedy będą podejmowane racjonalne decyzje dotyczące tegorocznego lata.

Alter Art

Jak widać – Opener Festival jest pełni nadziei, że wszystko uda się zorganizować.

Wtórując Neilowi Warnockowi, szefowi UTA – wydaje się, że jedynym rozwiązaniem, gdzie każda osoba będzie spokojna o swoje zdrowie jest szczepienie. Jednak nadal nie wiemy, jak sprawy będą się mieć w kolejnych miesiącach. Pozostaje więc czekać.


foto: ishootmusic.eu

2sher

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?