Open’er Festival 2022 ewakuowany! Co z występem Martina Garrixa? [AKTUALIZACJA]

Złe warunki pogodowe spowodowały, że teren Open’er Festival 2022 został ewakuowany. Zagrożony jest więc występ Martina Garrixa.

2sher

Bardzo często fale upałów kończą się gwałtownymi burzami. Nie inaczej jest tym razem – w chwili publikacji tekstu w różnych miejscach Polski obserwować można efektowne i groźne zarazem wyładowania atmosferyczne. Najgroźniejsze zjawiska mają obecnie miejsce na północy Polski – a więc tam, gdzie w ten weekend odbywa się Open’er Festival – jedno z czołowych tego typu wydarzeń w sezonie. Organizatorzy w związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi postanowili ewakuować uczestników imprezy.

“Prosimy o zachowanie spokoju”

Na ekranach przy głównej scenie, gdzie dziś w nocy miał wystąpić Martin Garrix, pojawiły się komunikaty o ewakuacji uczestników z terenu imprezy. Te pojawiły się około godziny 19.30 wraz z komunikatem głosowym, z prośbą o zachowanie spokoju i skierowanie się do najbliższego wyjścia.

emuze.me

foto: Bartosz Sąder

Na chwilę obecną festiwal nie jest odwołany, o czym informuje nas nasza redakcyjna koleżanka, która jest na miejscu w Gdyni. Również organizatorzy w wydanym komunikacie informują, że planują wznowić imprezę jak tylko warunki się poprawią.

Wydaje się więc, że występ młodego Holendra nie jest zagrożony, choć do końca nie możemy być tego pewni. Kolejne informacje mają pojawić się za kilkanaście minut, zaś uczestnicy którzy są na terenie eventu, czekają na dalsze instrukcję pod barierkami. Będziemy aktualizować ten tekst o kolejne napływające z Gdyni informacje.

ultra


UPDATE 21:40 – Jak czytamy w świadczeniu opublikowanym na social mediach imprezy, trzeci dzień Open’er Festival ma zostać wznowiony “po zakończeniu burzy i zapewnieniu bezpieczeństwa”.

Nie wiadomo przy tym, o której miałoby to mieć miejsce, a także – przede wszystkim – jak bardzo zmienione zostałoby timetable.

Agencja Alter Art, organizator wydarzenia, przekazał Onetowi następujący komentarz dotyczący obecnej sytuacji:

kalendarz

Alert jest spowodowany ogromną burzą, która nadciąga na teren festiwalu. Ekipy muzyczne zostały pochowane, ludzie są ewakuowani autobusami Open’era. To nie jest do końca odwołanie koncertów, ale czasowe zawieszenie, z tym że na razie nie ma określonego czasu.

UPDATE 22:25 – Impreza zostanie wznowiona o godzinie 22:30. Występ Martina Garrixa zaplanowany został na godzinę 1:00, ale większość innych – w tym występ Dui Lipy – zostało odwołanych. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?