Open’er Festival 2024 ogłasza kolejne gwiazdy. W składzie jest już trzech headlinerów

Dua Lipa, Foo Fighters i Doja Cat stanowią obecnie skład headlinerów Open’er Festival 2024. Na tym jednak ogłoszenia się nie skończyły!

sunrise

W porównaniu do innych tego typu eventów w Europie, Open’er Festival dość opieszale ogłasza kolejne gwiazdy na edycję 2024. Patrząc jednak na poprzednie lata, obsuwa gdyńskiego wydarzenia nie jest aż tak wielka. Szczególnie, że w ostatnich dniach do lineup’u dołączyło kilka kolejnych postaci – zarówno tych najpopularniejszych, jak i tych znanych w mainstreamie mniej. Przede wszystkim – do ogłoszonej wcześniej Duy Lipy oraz Foo Fighters dołączyła kolejna headlinerka. Kto obecnie stanowi skład artystów na Open’er Festival 2024? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Open’er rusza na poważnie

Zaczniemy od sceny głównej, którą otworzyła pierwsza z headlinerek – Dua Lipa. Na temat tego ogłoszenia pisaliśmy już jakiś czas temu na naszych łamach.

kalendarz

W międzyczasie swoją obecność na Orange Main Stage potwierdziła formacja Foo Fighters. Zespół założony przez Dave’a Grohla, którego świat poznał za sprawą bycia perkusistą zespołu Nirvana, pojawi się w Gdyni w środę 3 lipca.

kalendarz

Kolejne ogłoszenia agencja AlterArt zaprezentowała już w grudniu. I ogłoszenia te ruszyły z grubej rury – do lineup’u dołączyła bowiem Doja Cat. Kontrowersyjna amerykańska raperka w ostatnim czasie przypomniała o sobie wiralowym “Paint The Town Red”, które stało się jednym z większych hitów tegorocznej jesieni. Zarówno ten, jak i wiele innych jej kawałków będziemy mieli okazję usłyszeć w piątek 5 lipca.

Tego samego dnia na scenie głównej pojawi się wielki nieobecny Orange Warsaw Festival 2023, czyli Sam Smith.

sunrise

Swoje Open’erowe zaległości nadrobi w tym roku nie tylko Dua Lipa. Michael Kiwanuka, który bardzo dobrze znany jest fanom brzmień indie rockowych i soulowych, także nie miał okazji wystąpić w Gdyni w 2022 roku. Mamy jednak nadzieję, że 4 lipca jego koncertowi nie przeszkodzi burza i ewakuacja.

Na Tent Stage – tym razem 6 lipca – wystąpią również Loyle Carner oraz Masego. Ogłoszenia domykają cztery aliasy otwierające skład Alter Stage. Są to Noname (3 lipca), Benjamin Clementine (4 lipca) Yaeji (5 lipca) oraz Floating Points (6 lipca).

Przed nami jeszcze wiele ogłoszeń, w tym także te dotyczące elektronicznej Beat Stage. Jak co roku, możemy się spodziewać także elektronicznych akcentów na scenie głównej. W ubiegłym roku rodzynkiem w tych klimatach była formacja Major Lazer.

kalendarz

kalendarz

Open’er Festival 2024 – bilety

Kolejne ogłoszenia Open’er Festival 2024 z pewnością mogą zachęcić część osób zainteresowanych wizytą w Gdyni do zakupu wejściówek już teraz. Obecnie dostępna jest pula biletów regular w następujących opcjach cenowych:

  • karnet na 4 dni – 1039 zł
  • karnet weekendowy (piątek + sobota) – 759 zł
  • bilet jednodniowy – 495 zł
  • karnet na 4 dni + pole namiotowe – 1305 zł
  • karnet weekendowy (piątek + sobota) + pole namiotowe – 935 zł

Do powyższych cen należy doliczyć 5% opłaty serwisowej. Przykładowo – w przypadku karnetu czterodniowego będzie to kwota 51,95 zł.

sunrise

Bilety na Open’er Festival 2024 znajdziecie na stronie altersklep.pl. Open’er Festival 2024 odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2024 w Gdyni.


foto: Róża Smółka

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?