Oto 9 DJów i producentów, którzy mogą awansować w Polish DJs Chart 2023

Już za chwilę startuje Polish DJs Chart 2023. Kto w tym roku zaliczy awans w zestawieniu? Postanowiliśmy pobawić się we wróżkę.

sunrise

Kwestią dosłownie kilku dni jest start już czwartej edycji Polish DJs Chart. Od momentu rozstrzygnięcia poprzedniego głosowania w świecie klubowym co nieco się zadziało. Przy okazji ogłoszenia wyników nie brakowało dyskusji i kontrowersji. I z całą pewnością nie będzie brakować ich także w tym roku – wszak, choć wielu nie jest w stanie tego zrozumieć, nie każdy może być na pierwszym miejscu.

Na podstawie wyników Polish DJs Chart 2022 oraz tego, jak wyglądał rok 2023 na scenie muzyki elektronicznej postanowiliśmy trochę podywagować i  wytypować dziewiątkę aliasów, które w tym roku możemy zobaczyć na wyższych pozycjach. Od razu dodamy jednak, że to będzie tylko nasza subiektywna opinia, która na tegoroczne wyniki wpływu nie ma. No, chyba że przy oddawaniu głosów podeprzecie się naszymi typami – to wtedy co innego.

kalendarz

Zanim jednak wyciągniemy naszą kulę z makulatury po dzisiejszej prasie, rzućmy okiem na nasze przewidywania sprzed roku. Okazuje się, że mieliśmy niemalże perfekcyjną skuteczność – na 11 typów trafnych okazało się 10. Nie udało nam się trafić tylko tego, gdzie wyląduje Milkwish, który utrzymał pozycję z roku 2021. Daliśmy więc radę naprawdę zgrabnie. Według niektórych aż za zgrabnie – ale musicie uwierzyć nam na słowo, że nic nie majstrowaliśmy.

ultra

Jaka będzie nasza celność tym razem? Czas trochę powróżyć!


VTSS

O tej damie robi się na świecie naprawdę głośno. I nie mówimy tu o ziomkowaniu ze Skrillexem! O tym, że Martyna znaczy w kategorii “polski eksport” naprawdę dużo niech świadczy między innymi collab z Boys Noize’m. Mieć takie coś w portfolio to nie byle co. Podobnie zresztą jak występowanie na wielu uznanych festiwalach, na czele z kultowym Primavera Sound. W obliczu tego wszystkiego miejsce 54. z roku 2022 to stanowczo za mało!

sunrise

VAMERO

Polsko-niemiecki duet – mimo tego, że od wydania ich największego hitu z formacją VINAI – w dalszym ciągu jest słuchany. To Spotify może być odpowiedzialny za dużą część ich tegorocznego wyniku. A co z fanami, którzy są w stanie zagłosować na nich? Na pewno się znajdą.

ConKi

Tu robotę znów zrobi Spotify. Kto wie, być może potężna słuchalność spowoduje awans z miejsca 35. na znacznie wyższe? Hmmmm… Jakiś awans Konrada czeka na pewno. A czy to będzie awans znaczny? Do tego na pewno będzie potrzebne jeszcze wsparcie słuchaczy w głosowaniu. A z tym w 2022 roku było u niego różnie. No nic, będziemy bacznie śledzić.

Catz n Dogz

Dwudziestolecie działalności scenicznej pod tym aliasem Grzesiek i Wojtek świętują z przytupem. Nasz house’owy towar eksportowy zaliczył w tym roku między innymi debiut w Tomorrowland Music oraz kilka występów na Ibizie, w tym na imprezach Bizzarrapa, jednego z największych obecnie latynoamerykańskich producentów. Tego typu rzeczy budują street credit także u nas, więc awans z miejsca 43. jest wręcz murowany!

ultra

kalendarz

Candybass

Agatę w ubiegłym roku znali przede wszystkim stali bywalcy klubu Manhattan w Czekanowie. W ciągu tego sezonu mogli ją na żywo usłyszeć także klubowicze z innych miejsc w Polsce. I nie zdziwimy się, jeśli jej muzyczna selekcja spodoba się im na tyle, że w tym roku uda się wskoczyć wyżej niż na 77. miejsce.

Endriu

Przez 2023 rok Andrzej leci w klapkach Nike’a. I robi to naprawdę skutecznie – numer jego produkcji był bowiem na głośnikach wielu słuchaczy, i to nie tylko tych odwiedzających Ibizę Gwiździny. Tutaj dużo może dać już sam Spotify, i już z racji tego wcale nas nie zdziwi widok “Polskiego Bałaganu” na znacznie lepszej pozycji niż ta ubiegłoroczna.

sunrise

Folkness

Ubiegłoroczny numer 126. Za nisko? Macie rację – a myślimy o tym nie tylko z racji debiutu na Sunrise Festival. Panowie konsekwentnie wydawali kolejne house’owe tracki, które nie mogły nie mieć wpływu na rozpoznawalność wśród fanów takich dźwięków. To co, Top100 w tym roku?

Święty Bass

Miły ATZ i Phunk’ill to coraz większa marka na scenie klubowej. Choć wywodzą się z rapowego środowiska, to na ich imprezach rządzą mocne brytyjskie elektroniczne brzmienia. O ich popularności na pewno nie powiemy, że spada – dlatego też będziemy zdziwieni, jeśli panowie wypadną z Top 150. A co z Top 100? Tam ich widzimy.

SI US PLAU

To będzie ostatnia edycja Polish DJs Chart z SI US PLAU w zestawieniu. Kasper i Paweł planują nowy projekt i najprawdopodobniej to on wskoczy do czołowej setki w roku 2024. Tego nie wiemy na pewno – za to wiemy to, że panowie w ostatnim sezonie zaczęli regularnie pojawiać się w klubach. I tu naprawdę jest potencjał na awans z miejsca numer 27.

Już za chwilę Polish DJs Chart 2023!

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak wiele postaci z wymienionej przez nas dziewiątki zaliczy awanse w tegorocznej edycji rankingu. O tym przekonamy się już wkrótce – wszak głosowanie w Polish DJs Chart 2023 startuje już w poniedziałek, 13 listopada!

kalendarz

Więcej szczegółów na ten temat pojawi się już wkrótce na social mediach plebiscytu.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?