Skytech otwiera nowy alias z cenionym poznańskim DJem. Na pierwszy ogień remix dla… Palucha!

SkyTaek – tak nazywa się nowy projekt, który stworzyli Skytech – czołowa postać polskiego EDMu oraz DJ Taek – ceniony w polskiej rapgrze DJ.

sunrise

Nie od dziś wiadomo, że rapowe wokale bardzo się lubią z elektronicznymi beatami. Nie brakuje ku temu dowodów, nawet z polskiej sceny – wiele z nich możecie znaleźć tutaj. Oprócz oryginalnych tracków na klubowych instrumentalach, coraz częściej zauważalne jest zjawisko oficjalnych remixów dla raperów. Kilka lat temu coś tego typu zrealizował dla Gedza AK9 (teraz Guy Arthur)…

…teraz z kolei coś do interesu dołożył Skytech. Zwycięzca Polish DJs Chart wraz z DJem Taek’iem zremixował numer założyciela labelu BOR – Palucha.

kalendarz

Skytech i DJ Taek odświeżają Palucha

“Profesor” oryginalnie jest afrotrapowym singlem, który promował wydawnictwo “Kompot”. Panowie z Poznania postanowili go podrasować i dodać od siebie energiczny drop, czerpiący z bass house’u i momentami z big roomu i moombahtonu. Co niektórym takie połączenie może się kojarzyć z tym, co kiedyś w swoich setach prezentowali Major Lazer. I zdecydowanie nie jest to żadna ujma dla remixerów, wręcz przeciwnie – wszak tego typu soundu wciąż brakuje.

kalendarz

Obydwaj twórcy tego remixu nie są w rapowym anturażu świeżakami. DJ Taek to osoba na co dzień związana ze światkiem hip hopu oraz składem BOR. Poznański DJ na scenie jest już od wielu lat. Skytech natomiast przychodzi z zupełnie innego środowiska, choć z rapowymi zwrotkami miał co nieco wspólnego. Przypomnijmy, że w 2020 Mateusz stworzył remix dla duetu MIYO i Tymka do utworu “Będzie Lepiej”. Natomiast w tym roku wyprodukował dla autora hitu “Język Ciała” numer “Zachwyt” wspólnie z SI US PLAU oraz Maro Music.

Nowy projekt Skytecha

Remix został wydany pod aliasem Skyteak. Z opisu pod remixem “Profesora” na YouTube możemy znaleźć informację:

sunrise

SkyTaek to kolaboracja Skytech’a oraz Dj Taeka. Z tego połączenia powstał remix do kawałka Paluch – Profesor. Już niebawem więcej rzeczy od tego duetu.

Czekamy więc z niecierpliwością. Tymczasem warto sprawdzić, co Skytech oraz Taek wysmażyli na podstawie “Profesora”.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?