ghostproductions.pl

Wielka Brytania jest jednym z krajów, których mieszkańcy niedługo będą mogli powrócić do uczestnictwa we wszelkiego typu imprezach muzycznych. Już teraz, przed oficjalnym otwarciem branży eventowej, organizowane są pilotażowe wydarzenia, podczas których możemy usłyszeć cenionych artystów sceny elektronicznej. Podczas nich specjaliści będą kontrolować możliwość transmisji koronawirusa. Na terenie klubu nie będzie trzeba utrzymywać dystansu społecznego ani nosić maseczek. Uczestnicy jedynie są zobowiązani do wykonania 24 godziny przed imprezą testu na obecność COVID-19, przy czym negatywny wynik umożliwia wejście na wydarzenie.

Pierwsze imprezy z tego cyklu mają miejsce w ten weekend w klubie Circus, który mieści się na terenie Liverpoolu. Jednak nie każdemu to się spodobało. Lokalna policja otrzymała kilka telefonów z informacją o… zabawie klubowiczów bez zachowania zasad dystansu społecznego.

Pandemiczne nieporozumienie

Jak widać po tej sytuacji, dla niektórych pandemiczne warunki stały się nową normalnością. Pomimo szybkiego programu szczepień oraz ciągle zmniejszającego się poziomu przypadków zachorowań do niektórych nie zdążyła dojść informacja o próbie otwierania różnych sektorów gospodarki. Niemal czternastomiesięczny zakaz imprezowania spowodował więc kuriozalną sytuację. Do Merseyside Police, czyli lokalnej jednostki policji wpłynęło kilka zgłoszeń o wydarzeniu klubowym, podczas którego nie są zachowywane zasady utrzymywania dystansu społecznego. Sytuacja została opisana i wyjaśniona we wpisie na Twitterze Merseyside Police.

Właśnie w Liverpoolu odbywa się pierwszy klubowy event w 2021 roku, który jest częścią Programu Badawczego Imprez, mającego miejsce w Circus.

Rada Miasta Liverpool na Twitterze

Dostaliśmy kilka wiadomości od zaniepokojonych obywateli, którzy widzieli filmy nagrane podczas klubowego wydarzenia w Liverpoolu, gdzie nie zachowywano zasad dystansu społecznego. Na szczęście jest to legalna impreza, która jest częścią programu pilotażowego.

Merseyside Police na Twitterze

Powrót do normalności

Klub Circus jest jednym z miejsc, które działa w ramach pilotażowego programu, który ma za zadanie badać wpływ imprez na dalsze losy pandemii. O nim już wspominaliśmy przy okazji tekstu na temat potencjalnego zniesienia wymogu dystansu społecznego na imprezach w Wielkiej Brytanii. Na przełomie kwietnia i maja w tym miejscu ma miejsce wydarzenie “The First Dance“. W tym czasie na terenie klubu będzie bawić się 6000 fanów muzyki elektronicznej. Podczas dwóch dni wystąpi wielu uznanych artystów. W lineupie znaleźli się m.in. Fatboy Slim, Sven Väth, The Blessed Madonna czy Hot Since 82. Pełny skład znajdziecie na grafice poniżej.

Zasady testowego imprezowania

By wziąć udział w takim wydarzeniu, trzeba spełniać kilka warunków. Prócz wymogu zakupu biletu, by uczestniczyć w imprezie trzeba:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • mieszkać na terenie regionu miasta Liverpool i być zarejestrowanym u lokalnego lekarza rodzinnego,
  • być zdrowym i nie posiadać symptomów wskazujących na COVID-19.

Istnieją też zalecenia odnośnie tego, kto tym razem powinien odpuścić z imprezowaniem. Do tego grona zaliczają się sytuacje, gdy:

  • jesteś klinicznie narażony na choroby,
  • ty, lub osoby, z którymi mieszkasz unikają kontaktu z innymi,
  • jesteś w ciąży

“Historyczny moment dla muzyki elektronicznej”

Na temat wydarzenia mającego miejsce w Circus wypowiedział się założyciel tego klubu, DJ Yousef.

“The First Dance” będzie historycznym momentem dla muzyki elektronicznej i wszystkich wydarzeń mających miejsce na terenie Wielkiej Brytanii. Kiedy zbliżamy się do tego dnia i imprezowy weekend jest coraz bardziej realny, mnie i cały nasz zespół w Circus wręcz obezwładnia uczucie dumy, wzruszenia, ekscytacji i oczywiście odpowiedzialności za to, co nas czeka.

Razem z Radą Miasta Liverpool przygotowaliśmy te wydarzenia w bezpieczny sposób, ze szczególnym skupieniem się na tym, by pomóc Wielkiej Brytanii do bycia bliżej powrotu do przedpandemicznych warunków życia. To jest dla mnie i Circus wielkim zaszczytem. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć zapełniony parkiet za tym i każdym kolejnym razem, jak to miało miejsce przez ostatnie 18 lat!

DJ Yousef, założyciel klubu Circus

foto: Anthony Devlin / Getty Images

ghostproductions.pl