Spotify Top 100

W Wielkiej Brytanii zarówno artyści, jak i klubowicze czy festiwalowicze z niecierpliwością odliczają dni do czerwca. To właśnie pod koniec tego miesiąca otworzą się kluby oraz będą mogły mieć miejsce większe wydarzenia, w tym festiwale. Bilety na pierwsze ogłoszone wakacyjne imprezy wyprzedały się w ciągu kilku godzin. Jak donosi The Telegraph, premier Wielkiej Brytanii niedługo ogłosi kolejne dobre wieści związane z dużymi imprezami. Ta informacja daje nadzieję innym krajom na powrót do normalności jeszcze w tym roku.

Koniec z dystansem społecznym

The Telegraph ma ciekawe informacje dla fanów wydarzeń stadionowych czy festiwali. Boris Johnson w następnym tygodniu ma zapowiedzieć możliwość rezygnacji ze stosowania zasad dystansu społecznego podczas takich imprez. Zniesienie takich obostrzeń powinno wejść w życie 21 czerwca, czyli w dniu, od którego legalnie będą mogły odbywać się wszystkie typy wydarzeń. Będzie miało to miejsce jedynie wtedy, gdy aktualny schemat odmrażania gospodarki będzie przebiegał bez zbędnych zakłóceń. Na imprezach jednak będzie zalecane zapewnienie odpowiedniej wentylacji oraz śledzenie zatłoczenia, jakie podczas niej ma miejsce.

Rządzący będą informować o tym, jak skutecznie zarządzać wydarzeniami w nadchodzącym czasie. Sugerowany będzie sposób, który podczas imprez pozwoli na całkowite odejście od zachowywania zasad dystansu społecznego. Będą wspominane kwestie kontroli zatłoczenia, przejrzystej komunikacji i odpowiedniej wentylacji podczas wydarzeń stadionowych (wewnętrznych).

Na ten moment w Wielkiej Brytanii tegoroczne wakacje stoją pod znakiem wielu festiwali, które wypełnią zapotrzebowanie spragnionych fanów reprezentujących każdy gatunek muzyczny. Najciekawszymi reprezentantami EDMowego środowiska są imprezy takie jak Creamfields, Hard London czy Hospitality in The Woods.

Nacisk na testy

Kluczowym aspektem w polityce związanej z imprezami w nowej rzeczywistości będą testy. Rząd będzie naciskał na organizatorów na wykonywanie testów PCR i metodą przepływu bocznego. Będą one wykonywane każdemu uczestnikowi przed i po wydarzeniu. Niektóre doniesienia wskazują na to, że testowanie będzie obligatoryjne.

Aktualnie odbywające się testowe imprezy również wymagają wykonywania testów. Dotyczy to zarówno wydarzeń odbywających się wewnątrz, jak i tych organizowanych na zewnątrz. Pierwsze pilotażowe eventy mają już miejsce w Liverpoolu w klubie Circus. Na jego terenie podczas jednego weekendu znajdzie się aż 6000 osób. Podczas imprezy “The First Dance” również nie będzie wymagane zachowywanie dystansu społecznego czy noszenie maseczek. Podczas wydarzenia zagrają znani artyści sceny elektronicznej. W lineupie znajdują się chociażby Fatboy Slim, The Blessed Madonna, Sven Väth, laureatka tegorocznego Grammy Jayda G, Hot Since 82 i wielu innych. Pełny skład widoczny jest poniżej.

foto: Anthony Devlin / Getty Images

Spotify Top 100