kontakt

Nie zaskoczymy chyba nikogo, jeśli powiemy, że to rap jest wiodącym gatunkiem muzycznym wśród młodszych pokoleń. Dobrze obrazują to statystyki Spotify – w naszym autorskim rankingu najchętniej słuchanych polskich artystów, lwią część pozycji zajmują raperzy i beatmakerzy. Od kilku lat istotne miejsce w tym gronie Taco Hemingway. Teraz stołeczny raper może poszczycić się kolejnym ważnym osiągnięciem.

Chciał 6 zer, ma ich 9

Jak wynika z analizy facebook’owej strony “Obliczenia i analizy w rapie”, Filip Szcześniak – bo takie dane w papierach ma Taco – jest pierwszym polskim artystą, który osiągnął miliard odtworzeń na wszystkich swoich utworach na Spotify. Liczba ta w chwili publikacji tego tekstu wynosi 1 074 120 867 odtworzeń.

Niemały wpływ na ten sukces miał projekt TACONAFIDE, który wygenerował dokładnie 226 094 170 odtworzeń. Jednakże to jedynie jedna z części składowych na ten ogromny wyczyn.

Na ten olbrzymi sukces składają się przede wszystkim solowe projekty rapera oraz udział w Taconafide (86,5%), ponieważ przyniosły one raperowi dokładnie 929 349 352 odsłuchania piosenek. Z kolei kawałki, na których gościnnie się udzielił (takie też liczą się do dorobku rapera) wygenerowały 144 780 515 odtworzeń (13,5%). Na ten moment wyświetlenia Filipa przekraczają prawie 1,5-krotnie wszystkie odtworzenia Quebonafide.

Obliczenia i analizy w rapie

Rekordy…

Taco jest na ten moment również jednym z trzech polskich artystów, którzy mają więcej niż milion obserwujących na Spotify. Oprócz Filipa, w tym gronie są jeszcze Bedoes i Quebonafide.

Jest za to kategoria, w której trzydziestolatek został w ostatnich dniach zdetronizowany. Chodzi tu rzecz jasna o rekord odtworzeń jednego utworu w dniu premiery. Jego “Polskie tango” wyprzedził Mata i jego “Patoreakcja” – więcej na ten temat pisaliśmy na naszych łamach w piątek.

kontakt