Popularne hity, ale to hardstyle – część 3.

Przed Wami kolejna – trzecia już – dawka motywów z różnych gatunków, które otrzymały swoje hard dance’owe wersje.

PDC

Wykorzystywanie znanych motywów w świecie muzyki jest niezwykle popularne. Co jakiś czas otrzymujemy odświeżenia starych popularnych klasyków, do których z wielu ma nas sentyment. W tej serii artykułów na warsztat weźmiemy znane utwory ze świata muzyki, które zostały adoptowane do klimatów harder styles. Zobaczymy więc, jakie motywy dobrze przyjęły się w hardowym środowisku. W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy drugą część, teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę znanych utworów w hardstyle’owej odsłonie.


Toneshifterz & Firelite – Paradise

Utwór “Paradise” brytyjskiego zespołu Coldplay robił furorę dekadę temu, podbijając wszystkie światowe listy przebojów oraz zgarniając nominację do nagrody Grammy. Znany motyw postanowili więc wykorzystać panowie Toneshifterz oraz Firelite. Lekki i melodyczny hardstyle’owy utwór znajduje odbiorców wśród fanów lżejszego hard dance’u, których w naszym kraju nie brakuje.

emuze.me


Brennan Heart & Blademasterz – In The End (Dailucia Remix)

Jeden z najbardziej znanych utworów amerykańskiego zespołu rockowego  Linkin Park też odnalazł się w 150 BPM. Po śmierci wokalisty zespołu Chester’a Bennington’a “In The End” często było wykorzystywane w setach różnych artystów, lecz wersja Blademasterz światło dzienne ujrzała dużo wcześniej. Tą lekko podrasowała Dailucia – partnerka Brennana Heart‘a, który wraz z DJ Thera współtworzył duet Blademasterz. Nowa wersja znalazła się na płycie z okazji 20-lecia kariery Holendra.


Dash Berlin feat. Do – Heaven (DJ Isaac Remix)

Przenosimy się do lat 80′, bo to właśnie wtedy na topie był Bryan Adams. Nie wiele osób uwierzyłoby, że “Heaven” doskonale odnajdzie się w muzyce elektronicznej, a to wszystko za sprawą Dash Berlin, którzy swoją progresywną wersją podbili festiwale. Nic więc dziwnego, że w paczce remixów znalazł się hardstyle’owy remix. Za ten odpowiada DJ Isaac, który solidnie podrasował utwór.

PDC


Le Shuuk – Infinity (Zatox Remix)

“Infinity” zna raczej każdy fan muzyki elektronicznej ale i również osoby, które nie na co dzień mają styczność z tym nurtem. Klubowy klasyk, który podbijał parkiety był grany na każdej szkolnej dyskotece czy w klubie jeszcze przed wybuchem popularności EDMu. Musiała więc wyjść hardstylowa wersja tego utworu. Za tą odpowiada Zatox – włoski producent zremixował Le Shuuk‘a, który w 2016 skorzystał ze znanego motywu.


Eiffel 65 – Blue (Team Blue Mix)

Hard Bass to impreza, podczas której DJ’e i producenci muzyczni byli dzieleni na 4 grupy oznaczone kolorami. Jednym z nich była drużyna niebieskich w której w 2017 roku znaleźli się Da Tweekaz, Code Black i Adrenalize. Z tej okazji panowie spotkali się w studio i odświeżyli klasyk “Blue” od Eiffel 65. Efekt, jaki uzyskaliśmy można odsłuchać poniżej.

Kolejna część tej serii już za tydzień!

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?