Popularne hity, ale to hardstyle – część 6

Przed Wami kolejna – szósta już – dawka motywów z różnych gatunków, które otrzymały swoje hard dance’owe wersje.

sunrise

Wykorzystywanie znanych motywów w świecie muzyki jest niezwykle popularne. Co jakiś czas otrzymujemy odświeżenia starych popularnych klasyków, do których z wielu ma nas sentyment. W tej serii artykułów na warsztat bierzemy znane utwory ze świata muzyki, które zostały adoptowane do klimatów harder styles. Zobaczymy więc, jakie motywy dobrze przyjęły się w hardowym środowisku. Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy piątą część – teraz, po przerwie, przyszedł czas na kolejną odsłonę znanych utworów w hardstyle’owej odsłonie.


Dee-Block & S-te-Pack – What Is Love

Wielki hit Haddaway z 1993 roku zna chyba każdy z nas. “What Is Love” to największy hit niemieckiego muzyka, który podbijał (i podbija)taneczne parkiety. Ze znanego motywu skorzystali panowie D-Block & S-te-Fan oraz Deepack. Idealna przystawka dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z hardstyle.

kalendarz

Refuzion – Around The World (La La La)

Młody Norweg po raz drugi znajduje się w naszym zestawieniu. Tym razem 25-latek sięgnął po wielki hit ATC. Debiutancki singiel “Around The World (La La La)” niemieckiego zespołu na początku XXI wieku stał się wielkim hitem. Mimo iż zapewne większość nie zna słów tej piosenki to frazę “la la la la la la la la” śpiewa każdy z nas. Zaśpiewajmy więc kolejny raz przy wersji od Refuzion‘a.

kalendarz

The Elite feat. Bram Boender – Toss A Coin To Your Witcher

Już jakiś czas temu pisaliśmy, że Da Tweekaz lubi korzystać z filmowych motywów. Teraz duet, wraz z Coone i Hard Driver, tworząc projekt The Elite, wykorzystali utwór znany z wielkiego serialowego hitu NetflixaWiedźmin. Hardstyle’owa wersja rzecz jasna jest bardziej dynamiczna od pierwowzoru, lecz nie zabrakło w niej charakterystycznych dźwięków z oryginału.

R.I.O. feat. NICCO – Party Shaker (Bass Prototype & Corevin Remix)

Cofnijmy się o 10 lat. To właśnie wtedy jednym z wakacyjnych hitów był utwór od R.I.O i NICCO“Party Shaker”, który podbijał plenerowe dyskoteki. Po 6 latach od release’u oryginału, swój remix wydali panowie Bass Prototype i Corevin. Nie stał on się tak popularny jak oryginał, ale hardstyle’ową wersję znanego utworu zawsze z chęcią przyjmiemy 😉

sunrise

Steve Aoki x Timmy Trumpet feat. Dr Phunk – Hava

Czy ktoś spodziewałby się żydowskiej pieśni ludowej w tym zestawieniu? Ci co znają utwór od Steve Aoki, Timmy Trumpet‘a i Dr Phunk‘a zapewne tak, reszta już może niekoniecznie. A to właśnie ta trójka wykorzystała znany moty żydowskiej pieśni Hava Nagila. Naszym zdaniem, to niecodzienne połączenie wyszło panom naprawdę dobrze. Czy wy macie podobne odczucia? Przesłuchajcie i dajcie znać.

Kolejna część tej serii już za dwa tygodnie – bo za tydzień Ultra Music Festival!

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?