Popularne hity, ale to hardstyle [CZĘŚĆ 8]

Już po raz ósmy Marcin Gappa prezentuje znane motywy, które otrzymały swoje wersje w klimatach hard dance’owych.

PDC

Wykorzystywanie znanych motywów w świecie muzyki jest niezwykle popularne. Co jakiś czas otrzymujemy odświeżenia starych popularnych klasyków, do których z wielu ma nas sentyment. W tej serii artykułów na warsztat bierzemy znane utwory ze świata muzyki, które zostały adoptowane do klimatów harder styles. Zobaczymy więc, jakie motywy dobrze przyjęły się w hardowym środowisku. Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy siódmą część – teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę znanych utworów w hardstyle’owej odsłonie.

Da Tweekaz – Scatman

Chyba każdy z nas choć raz zaśpiewać “ski-ba-bop-ba-dop-bop“. Wielki hit z 1995 roku Scatman John‘a – świętej pamięcie już charakterystycznego pana z wąsem trafił również do świata muzyki elektronicznej. To wszystko za sprawą duetu Da Tweekaz, który motyw utworu “Scatman” przystosował do hardowych standardów. Mimo iż John nie żyje już od ponad 20 lat, to jego muzyka wciąż ma się dobrze i jak widać nadal cieszy kolejne pokolenia w odświeżonej formie.

emuze.me

TCM – Ecuador (Hardstyle Version)

Motyw “Ecuador” autorstwa Sash! przez świat muzyki elektronicznej przewinął się już wiele razy. Przykładowo w czasach świetności bigroomu swoją interpretację wydał Olly James. Przyszedł też czas na hardstyle’ową wersję. Tę stworzył TCM, który w swoim katalogu ma już odświeżenie kilku znanych motywów. My dziś stawiamy na charakterystyczny “Ecuador”.

DJ Gollum x Nick Skitz – Africa (Shinzo Edit)

Rok 1982 – to właśnie wtedy amerykańska grupa rockowa Toto wydaje trzeci singiel swojego czwartego krążka, który stał się jednym z największych hitów zespołu. Mowa tu oczywiście o utworze “Africa”, który został poświęcony jednemu z kontynentów. Pierwowzór jest do dziś słuchany przez wielu fanów muzyki. Nie dziwi więc, że motyw odnalazł się i w klimatach hard dance’owych. Za tę wersję odpowiada Shinzo.

PDC

TAC Team – Rhythm Of Life 

Kolejne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zbliżają się nieubłaganie. My jednak przenieśmy się dziś do 1998 roku i mundialu we Francji. To właśnie wtedy wybrzmiewał jeden z najbardziej znanych motywów piłkarskich, który stworzył Dario G. Po ponad 20 latach ten motyw odświeżyli ToneshifterzAtmozfears i Code Black, którzy stworzyli nowy projekt TAC Tem. To właśnie “Rhythm Of Life” jest pierwszym wydanym singlem trio.

Alan Walker, K-391, Tungevaag , Mangoo – PLAY (Tungevaag x Anklebreaker, B2A Remix)

Na koniec przeniesiemy się do bardziej współczesnych czasów, a to za sprawą utworu “Play” za którym stoją Alan Walker, K-391, Tungevaag i Mangoo. Produkcja stała się wielkim hitem. Nie dziwne więc, że w paczce remixów ukazała się również wersja dla fanów 150 BPM. Za tą odpowiadają Tungevaag, Anklebreaker i B2A, którzy dodali sporo mocy głównemu motywowi. Pytanie więc, która wersja przypada wam bardziej do gustu? Oryginał czy może hadrdstylowy remix?

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?