kontakt

Jeśli chodzi o ilość bookingów reprezentantów sceny techno, to polscy fani nie mają na co narzekać. Do życia wracają festiwale (choć najczęściej w mniejszej formie), a na mapie Polski pojawia się coraz więcej ciekawych nowych wydarzeń oraz klubów. Letni okres jest idealnym czasem na zabawę, jak i na chill przy dobrej muzyce – a w ten weekend na słuchaczy elektroniki czeka wiele interesujących propozycji. Jedną z nich jest wizyta legendarnego artysty kryjącego się za pseudonimem Dubfire.

Dubfire wystąpi w stolicy

Trudno obracać się w klimatach muzyki elektronicznej i nie usłyszeć kiedykolwiek tej nazwy. Jedna z ikon tej sceny już w piątek, 9 lipca odwiedzi warszawską Pragę Centrum.

Artysta irańskiego pochodzenia w swoich setach obraca się w klimatach minimalistycznego techno czy progressive house’u. Ali znany jest również jako 1/2 projektu Deep Dish, w którym działał wraz z innym ważnym producentem pierwszej dekady XXI wieku, znanym jako Sharam.

Czterokrotnie nominowany do nagrody Grammy producent wystąpi o godzinie 1:00 – jego set potrwa dwie godziny. Supportować go będą Last Robots i Weikum, a na dokładkę ostatni set tej nocy zagra Leon.

Pełne timetable znajdziecie poniżej:

21:00 – 23:00 Last Robots
23:00 – 01:00 Weikum
01:00 – 03:00 Dubfire
03:00 – 05:00 Leon

Wejście na wydarzenie do godziny 20:00 jest darmowe. W godzinach 20:00 – 22:00 za bilet trzeba będzie zapłacić 30 zł, a po 22:00 – 60 zł.

To nie jedyny występ

W ten weekend Dubfire wystąpi w Polsce dwukrotnie. O pierwszym koncercie przeczytaliście wyżej, drugi z kolei odbędzie się w Krakowie dnia następnego – więcej o tym przeczytacie pod tym linkiem.

Powraca Electronic Lunch

W ubiegłe wakacje w harmonogramie Pragi Centrum widniała także pozycja o nazwie Electronic Lunch. Były to niedzielne imprezy z lżejszymi odmianami muzyki elektronicznej, w sam raz na spotkanie w weekendowe popołudnie. W tym roku tej serii również nie zabraknie, a jej start zapowiada się interesująco, choć trochę inaczej niż w ubiegłym roku – bo w sobotę.

Od godziny 18:00 będzie można się bawić w zielonym, starannie udekorowanym otoczeniu klubu do house’owych brzmień. Gościem wieczoru będzie Sébastien Léger, który zagra live act. Klimatyczny set artysty nagrany na tle piramid dla Cercle w ciągu niecałego roku zgromadził ponad 2 miliony wyświetleń – a to znaczy, że mamy do czynienia z nie byle kim.

Towarzyszyć będzie mu support w składzie: Raidho, Sassafras Tree, Pysh. Do 20:00 na teren Pragi Centrum będzie można wejść za darmo. W godzinach 20:00 – 22:00 bilet będzie można nabyć na bramce w cenie 20 zł, a po 22:00 – za 40 zł.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

kontakt