Eric Prydz celebruje 15-lecie swojej wytwórni. Przed nami lawina nowej muzyki od Szweda!

Z okazji piętnastolecia labelu Pryda, jego właściciel postanowił wydać serię trzech EPek ze swoją muzyką. Pierwsza z nich jest już dostępna!

kalendarz

Pryda Recordings, a więc wytwórnia muzyczna, za którą stoi Eric Prydz, w tym roku kończy 15 lat. Jest to z pewnością dobra okazja na wszelkiego rodzaju celebrację. Właściciel labelu, mający przed sobą w tym roku chociażby premierę nowej instalacji scenicznej podczas festiwalu Tomorrowland, postanowił więc skorzystać z tej okazji w chyba najbardziej zadowalający fanów sposób – mianowicie… po prostu wydając nowe utwory.

Dosłownie kilkanaście godzin temu Szwed poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o serii EPek, które zostaną wydane właśnie z okazji piętnastolecia wytwórni.

emuze.me

Wydawnictwa będą się nazywać – a jakże – “Pryda 15“. Pierwsza z trzech składowych serii w szerokiej dystrybucji pojawiła się dosłownie kilka godzin po publikacji informacji – sześcioutworowy minialbum zawiera sporą dawkę klimatycznego grania, zawieszonego między progresywną i techniczną częścią muzycznej działalności Erica.

Jak wspomnieliśmy – dzisiejszy release twórcy “Pjanoo” jest dopiero początkiem – odpowiednio w lipcu i sierpniu tryptyk będzie dopełniany kolejnymi częściami. Jesteśmy ogromnie ciekawi, co artysta ma w zanadrzu – bo co jak co, ale Eric Prydz jest chyba jednym z niewielu artystów, któremu fani swobodnie wybaczyliby odgrzewanie kotletów. Wielu z Was może bowiem nie zdawać sobie z tego sprawy, ale artysta ma na swoim koncie naprawdę ogromną ilość niewydanych utworów – jednym z nich jest chociażby “Exchange“, zamykające ubiegłoroczny występ Szweda podczas Sunrise Festival.

ultra

Kto wie – być może ta perełka w końcu ujrzy światło dzienne… O tym się jednak przekonamy w ciągu kolejnych tygodni – natomiast teraz możemy się już delektować drugim po remiksie utworu “Breathe” duetu CamelPhat oficjalnym wydaniem Erica w 2019 roku. Odsłuch całej EPki dostępny jest poniżej.

emuze.me

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?