Cerrone PDM

Purple Disco Machine łączy siły z ikoną muzyki disco. Kolaboracja łącząca pokolenia

“Summer’ Lovin” to świetne połączenie stylów francuskiej legendy oraz obecnie czołowej gwiazdy muzyki Disco.

sunrise

Purple Disco Machine nie zwalnia tempa. Po zeszłorocznym albumie zatytułowanym “Exotica”, niemiecki producent nie poprzestaje także z remiksami dla największych światowych gwiazd. Jakiś czas temu wydał chociażby remix hitowego singla Lizzo, “About Damn Time”.

Tym razem nadszedł czas na oryginalny singiel – i to nie byle jaki. Artysta podjął się bowiem współpracy z czołową postacią klasycznej ery disco – Cerrone.

kalendarz

Współpraca z legendą

Cerrone to, obok Giorgio Morodera, jeden z głównych pionierów tanecznej elektroniki. Kończący w tym roku 70 lat artysta był współodpowiedzialny za rozwój elektronicznego disco, które dało początek muzyce klubowej. Pomimo takiego wieku, francuski wykonawca wciąż nie myśli o zakończeniu kariery i nadal jest czynnym producentem i DJem.

kalendarz

Świetne połączenie

Pomimo różnicy pokoleniowej, w numerze dobrze słychać symbiozę między stylami obu artystów. “Summer Lovin” wyraźnie nawiązuje do starej twórczości francuskiego weterana, jednocześnie łącząc ją z nowoczesną produkcją którą do perfekcji opanował Purple Disco Machine. Disco wiecznie żywe!

kalendarz

sunrise

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?