Czołówka polskiego rapu powraca do Sławy. Co będzie się dziać na Rap Stacja Festiwal 2024?

Rap Stacja Festiwal 2024 po raz kolejny w Sławie, która ponownie stanie się stolicą polskiego hip-hopu. Ile kosztują bilety? Kto wystąpi?

kalendarz

Niepozornie, klimatycznie, a jednak na grubości – tak wygląda co roku Rap Stacja Festiwal. Jeden z głównych rapowych eventów na polskiej scenie odbywa się w lipcu w Sławie (woj. lubuskie), która na te kilka dni stanie się prawdziwą stolicą polskiego hip-hopu. Uczestników festiwalu czekają trzy pełne dni koncertów czołówki rodzimego rapu – zarówno dla fanów nowego brzmienia, jak i dla tych, którzy wolą starych wyjadaczy. W zeszłym roku wystąpili między innymi White 2115, Mata, Bedoes 2115, czy Oki. Kto wystąpi w tegorocznej edycji imprezy? Ile kosztują bilety? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Rap Stacja Festiwal 2024 – gdzie, kiedy, o co chodzi?

Rap Stacja Festiwal 2024 odbędzie się w dniach od 10 do 13 lipca 2024 roku w malowniczej Sławie w woj. lubuskim – dokładniej na plaży ośrodka SCKiW. Organizatorzy od lat zapewniają uczestnikom koncerty czołowych nazwisk na polskiej scenie rapowej. Organizatorzy z roku na rok rozwijają całe wydarzenie, zapewniając dodatkowe atrakcje – takie jak bitwy freestylowe, kajaki, wake park, pokazy graffiti i wiele więcej. W zeszłym roku festiwal został rozbudowany o kolejną, piątą scenę “Green Stage”, na której wystąpili między innymi Kacperczyk, Guzior, czy Tede. Przed nami jednak już 9. edycja wydarzenia, która – a wiemy to już teraz – obfitować będzie w duże nazwiska naszej rapgry.

emuze.me

Mieliśmy już okazję odwiedzić Sławę – konkretnie przy okazji edycji z roku 2022. O tym, jak nam się podobało i o czym warto pamiętać, wybierając się na Rap Stacja Festiwal, możecie przeczytać poniżej.

Kto wystąpi na Rap Stacji w 2024 roku?

Według informacji wprost od organizatora na tegorocznej edycji festiwalu wystąpi ponad 70 artystów. Aktualnie ogłoszenia są publikowane regularnie w poniedziałki i czwartki. Na ten moment wiadomo, że do Sławy w lipcu zawitają czołowe gwiazdy polskiego rapu. Swoje koncerty zagrają między innymi PRO8L3M, Szpaku, Oki, Paluch, Żabson, Malik Montana czy Avi. Swoją przestrzeń będą mieć także entuzjaści bardziej oldskulowych brzmień, dla których zagrają chociażby Kaliber 44, Hemp Gru, O.S.T.R., 52 Dębiec, donGURALesko, Tede czy Paktofonika. Po raz drugi na Rap Stacja Festiwal pojawi się Green Stage, gdzie rządzić będą bardziej alternatywne brzmienia. Wystąpią tam między innymi Lordofon, Kacperczyk oraz Miły ATZ.

ultra

Na ten moment lineup wygląda następująco:

Main Stage
PRO8L3M, OKI, KUKON, SZPAKU, ŻABSON, PALUCH, RETO, AVI, YOUNG IGI, MALIK MONTANA, KIZO, YOUNG MULTI, CHIVAS, KINNI ZIMMER, KABE, FUKAJ, GEDZ, ASSTER , MR. POLSKA, GIBBS, OTSOCHODZI, KĘKĘ, TACO HEMINGWAY

Old School Stage
PAKTOFONIKA, KALIBER 44, GRUBSON, MOLESTA EWENEMENT, WSRH, O.S.T.R., HEMP GRU, KALI, TEDE, DONGURALESKO, MAŁPA, FENOMEN, WCK, 52 DĘBIEC, BISZ B.O.K, JWP/BC, TE-TRIS

kalendarz

Green Stage
SŁOŃ, KACPERCZYK, ŁONA X KONIECZNY X KRUPA, MIŁY ATZ, ZEAMSONE, ALESHEN, LORDOFON, OPAŁ, RÓW BABICZE, ĆPAJ STAJL

[Aktualizacja 05.04.2024]

Rap Stacja Festiwal 2024 – ile koszują bilety?

Na moment pisania artykułu ceny biletów zaczynają się od 490 zł za karnet 3-dniowy. Oprócz tego dostępne są karnety rodzinne w cenie 980 zł – 1000 zł oraz wejściówki VIPowskie za 820 zł. Jak co roku, bilety jednodniowe najpewniej pojawią się w sprzedaży parę tygodni przed wydarzeniem. Nie wiemy, ile będą kosztować – ale niech podpowiedzią będzie stawka z ubiegłego roku, czyli 170 zł. Bilety na Rap Stacja Festiwal 2024 znajdziecie pod tym linkiem.

emuze.me

emuze.me

ultra

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?