kontakt

Rave The Planet, duchowy spadkobierca Love Parade, już w najbliższą sobotę sprawi, że serce klubowej społeczności zabije w niemieckim Berlinie. Anthem tej imprezy to spotkanie dwóch legend niemieckiej elektroniki, nie mniej ważne nazwiska pojawiają się za sterami przy remiksach. Wśród nich jest też – urodzona w Polsce – Klaudia Gawlas.


9 lipca Berlin znów stanie się sercem muzyki elektronicznej. Wszystko to dzięki imprezie Rave The Planet, której inicjatorem jest Dr. Motte. Impreza jest spadkobiercą kultowej Love Parade, która przez 21 lat gościła miłośników techno z całego świata na ulicach stolicy Niemiec (więcej o samym wydarzeniu napisaliśmy w osobnym artykule).

Rave The Planet otrzymało anthem

Jak każde większe wydarzenie, tak i Rave The Planet ma swój własny motyw przewodni. Numer pod tym samym tytułem stworzyło dwóch uznanych niemieckich producentów: Kai Tracid oraz A*S*Y*S (Frank Ellrich). Utwór na pewno spodoba się miłośnikom solidnych, acidowych dźwięków, których w “Rave The Planet” naprawdę nie brakuje.

Są też remixy!

Jakby tego było mało, współpraca Niemców doczekała się trzech remiksów od naprawdę wielkich nazwisk z niemieckiego świata techno. Bardzo miłym widokiem jest dla mnie obecność urodzonej w Polsce Klaudii Gawlas, która porządnie przyspieszyła oraz wzmocniła acidową jazdę Kaia i Franka. Chyba najbliżej do oryginału (pod względem struktury i tempa) zbliżył się duet Toma Waxa i wspominanego już Dr. Motte, jednak ich interpretację również warto sprawdzić.

Jako najciekawszy remiks Matchy’ego, twórcy spokojniejszych, wolniejszych i bardziej melodyjnych odmian techno, znanego z takich labeli jak KATERMUKKE, Click Records czy własnego Beyond Now. Mimo mniejszej wartości tempa, niż u pozostałych, wersji Bjoerna nie można odmówić dynamiki.

Wszystkie remixy możecie odsłuchać poniżej.

kontakt