Rumuńska wojna na bookingi wybuchła! Tiesto i Alan Walker na wyłączność na SAGA Festival 2020

Poznaliśmy kolejne nazwiska z lineupu pierwszej edycji SAGA Festival. Wśród nich artyści, którzy – co wiemy już teraz – nie zagrają na UNTOLD.

kalendarz

To się nazywa wejście smoka! Już jakiś czas temu pisaliśmy o nowym rumuńskim evencie, organizowanym przez agencje ALDA i Insomniac. Pierwsza edycja SAGA Festival odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2020 roku w Bukareszcie i już teraz zapowiada się naprawdę godnie. Na 5 scenach ma pojawić się ponad 150 artystów, w tym też ci ze światowego topu. Przy okazji startu sprzedaży biletów (trzydniowy karnet w pierwszej puli kosztował 21 euro) ogłoszono pierwszą piątkę aliasów. Teraz, przy okazji zmiany cen biletów, do tego składu dołącza kolejna czwórka.

Druga faza lineupu SAGA Festival

Na początku czerwca Rumunię odwiedzą Tiesto, Sam Feldt w wersji LIVE, Sigala oraz Alan Walker, a także ogłoszeni wcześniej Don Diablo, Marshmello, Faithless, Meduza i Disclosure.

kalendarz


Wiemy już, kto nie zagra na UNTOLD

W poprzednim tekście na temat eventu wspominaliśmy o “wojnie na bookingi” między organizatorami SAGA Festival i UNTOLD. Długo na pierwsze ciosy czekać nie musieliśmy – Alan Walker i Tiesto zostali ogłoszeni z dopiskiem “Romania 2020 Summer Exclusive“. Oznacza to, że Holender i Norweg nie wystąpią w Kluż-Napoce.

ultra

Bilety podrożały, ale źle nie jest

Przy okazji ogłoszenia drugiej fazy lineupu, zmianie uległy ceny biletów. Obecnie za trzydniowy karnet należy zapłacić 42 euro, czyli około 180 zł. Cena wzrosła więc dwukrotnie, choć nadal jest to spora przebitka względem UNTOLD (przypominamy, czterodniowy karnet na sierpniowy event kosztuje 149 euro).

Jesteśmy jednak na ten moment dalecy od oceniania, który event jest bardziej warty uwagi. Wiele powiedzą kolejne ogłoszenia bookingowe – a te (w kontekście UNTOLD) jeszcze się nie rozpoczęły.

kalendarz


foto: Kosiarka Works

kalendarz

Total
19
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?