Gwiazdy elektroniki (i nie tylko) za grosze. SAGA Festival 2023 z pierwszymi ogłoszeniami

Wiz Khalifa, Lil Nas X i czołówka światowego EDMu wystąpią podczas SAGA Festival 2023. Oprócz lineup’u, imponują także ceny biletów.

sunrise

Rumuńskie festiwale są ciekawym punktem na europejskiej mapie letnich destynacji. Od lat wielu Polaków decyduje się na muzyczne wakacje podczas imprezy UNTOLD – ale w ostatnim czasie do gry dołączył nowy zawodnik. SAGA Festival – bo o tym wydarzeniu mowa – miała już miejsce dwukrotnie. Podczas poprzednich edycji impreza przyciągała fanów elektroniki z całej Europy dobrym lineup’em za niską cenę. Przypomnijmy – trzydniowy karnet na pierwszą edycję można było kupić za mniej niż 100 zł. Oferta ta obowiązywała już po ogłoszeniu występów takich postaci, jak Don Diablo, Marshmello, Disclosure, MEDUZA i Faithless. Co prawda w 2023 roku na tak agresywną politykę cenową liczyć już nie możemy, ale stosunek jakości do ceny na ten moment nadal imponuje.

Międzynarodowy zbiór elektroniki

W dniach 23-25 czerwca w Bukareszcie nie zabraknie największych graczy sceny tanecznej. Główną EDMową postacią, która została na ten moment ogłoszona, jest Skrillex. Kanadyjczyk powraca z nowym albumem, więc ten set należy do kategorii “nie można przegapić”. Za deckami zameldują się także tak mocne postaci, jak FISHER, Alan Walker, Vintage Culture czy Joel Corry.

kalendarz

Wisienką na torcie jest GORDO, czyli Carnage w swojej nowej odsłonie. Melodyczny house zaprezentuje także rosnący w siłę Franky Wah, zaś na techowo zagra Loco Dice. Niczym rezydent, trzeci raz na Sadze zaprezentuje się Sickick.

kalendarz

Gwiazdy muzyki popularnej

SAGA elektroniką w różnej postaci stoi – ale skład dopełnią także reprezentanci innych gatunków. Listę ogłoszeń otworzył raper Wiz Khalifa, a tego samego dnia do lineup’u dołączył Lil Nas X.

Nie zabraknie też kobiecej reprezentacji. W czerwcu stolicę Rumunii odwiedzi Melanie C, ex-członkini kultowego girlsbandu Spice Girls.

sunrise

Techno z wysokiej półki

Techno w ostatnim czasie ciągle zyskuje na popularności. Włodarze Sagi doskonale o tym wiedzą. Rumuńska impreza stawia na dużą ilość reprezentantów tego gatunku – na czele tej gromady stoją Richie Hawtin, Nina Kraviz i Adam Beyer. Oprócz nich w Bukareszcie zagrają także Ida Engberg, Paco Osuna, Héctor Oaks i Paula Temple.

Mocniejsze techno zaprezentują między innymi 999999999 oraz I Hate Models. Nie zabraknie też godnej reprezentacji ze stajni Afterlife – za melodic techno w najlepszej jakości odpowiedzialni będą w postaci Adriatique, Kevin de Vries oraz Tale Of Us.

Lokalne wsparcie

Duże festiwale, które również celują w zagraniczną publikę, nie stronią od lokalnych gwiazd. Tego typu wydarzenia są idealnym miejscem na zapoznanie się z muzyką cenioną na innym rynku. Rumuńską scenę elektroniki reprezentuje Mahony, który lubi wtrącać w swoją twórczość hiphopowe akcenty. Rapowych graczy również nie zabraknie na Sadze. Tą część lineupu tworzą B.U.G. Mafia, Subcarpati oraz Spike. Popową scenę będzie natomiast reprezentować Delia.

kalendarz

kalendarz

Trzy dni w cenie jednego?

Standardowo za jeden dzień zabawy na największych polskich imprezach w tym sezonie będzie nam trzeba zapłacić od 300 do 400 zł. Tymczasem pierwsza pula rumuńskiej imprezy może zaskoczyć ceną polską publikę. Aktualnie za trzy dni zabawy w Bukareszcie zapłacimy 375 RON, co daje około 360 zł. Jednodniowy bilet to wydatek rzędu 190 zł.

Karnet w wersji Plus gwarantuje między innymi szybsze wejście na teren imprezy oraz możliwość wejścia do strefy Rave Pit na scenie Techno. Trzydniowa wejściówka z tymi udogodnieniami kosztuje 530 zł (550 RON). W najlepszej sytuacji są potencjalni uczestnicy, którzy w trakcie trwania imprezy będą – ci będą mogli kupić trzydniowy karnet już za 265 zł. Więcej w tym temacie znajdziecie na stronie imprezy.

sunrise

kalendarz

Total
26
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?