Save The Music startuje już w tę sobotę. Zagrają m.in. Skytech, DJ Kuba & Neitan oraz I.GOT.U

Startuje nowy projekt online eventów. Save The Music ma promować polską scenę muzyki elektronicznej. Pierwszy epizod już 6 lutego.

sunrise

Obecne czasy dla polskiej (i nie tylko) sceny muzyki elektronicznej do łatwych nie należą. Bardzo ciężko o stuprocentową pewność co do tego, co zdarzy się w miesiącach wakacyjnych. Mowa tutaj nie tylko o festiwalach, ale także o klubach – a to te pozwalały wielu młodym ludziom bawić się w weekendy. Tej rozrywki brak, dlatego w ostatnim roku popularność zyskały livestreamy i różnego rodzaju eventy online.

Jako Shining Beats zrealizowaliśmy w ostatnim roku trzy takie wydarzenia – w maju i czerwcu pod marką Shining Beats Festival, oraz w grudniu w ramach Polish DJs Chart. Takich bardziej skoordynowanych atrakcji z udziałem topowych postaci polskiej sceny EDM jednak nie jest zbyt wiele. W przełamaniu tego stanu rzeczy, a także w oczekiwaniu na powrót imprez może pomóc Save The Music.

kalendarz

Promocja polskiej sceny

Jest to nowa marka na naszym rynku, która – jak twierdzą organizatorzy – ma na celu promowanie polskich artystów muzyki elektronicznej. Za kwestie techniczne i opakowanie tego livestreamu odpowiada RMVision – czyli wieloletni twórcy między innymi aftermovies z Sunrise Festival. Z kolei organizacyjnie projekt ten wychodzi spod ręki 312 Agencja Kreatywna.

kalendarz

Facebook’owe wydarzenie ma dopisek “Chapter One”, co jawnie sugeruje, że zabawa nie skończy się na pojedynczym livestreamie. Jak udało nam się dowiedzieć, plany na edycję drugą są naprawdę konkretne – choć już produkcja i lineup edycji pierwszej jest na skalę polską imponująca.

Podczas sześciogodzinnego streama wystąpi czołowa reprezentacja polskiej sceny EDM. Są to:

sunrise

Bounce Inc.
Brave
C-BooL
DJ Kuba & Neitan
I.GOT.U
Skytech

Będzie również do pośpiewania – swoje największe hity zaprezentuje bowiem Nowator.

Kiedy pierwsze Save The Music?

Jak podkreślają organizatorzy, event został zrealizowany w reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszelkich covidowych zasad i restrykcji. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Fundusz Wsparcia Kultury.

kalendarz

kalendarz

Transmisja rozpocznie się w sobotę (6 lutego) o godzinie 20:00 na stronie savethemusic.pl. Partnerem widowiska jest portal Shining Beats.

kalendarz

sunrise

Total
10
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?