kontakt

Około 3 lata temu po raz pierwszy poznaliśmy markę FEST Festival. Ogłoszony znienacka event imponował już pierwszymi nazwiskami – wówczas zaanonsował występy takich gwiazd, jak Lost Frequencies czy Wu-Tang Clan. Zarówno kolejne ogłoszenia, jak i mająca miejsce w sierpniu 2019 roku pierwsza edycja wydarzenia udowodniły, że agencja Follow The Step chce rzucić wyzwanie Open’erowi.

Jeszcze bardziej można było to odczuć w 2021 roku, kiedy to w Parku Śląskim miała miejsce druga – już czterodniowa impreza. FEST Festival 2021 odbył się w niemalże przedpandemicznej formie, dzięki czemu event ten okazał się jednym z największych zorganizowanych podczas ubiegłego sezonu na terenie Europy.

Rok 2022 jawi się jako zdecydowanie łaskawszy dla fanów festiwali i promotorów. Na ten moment prawdopodobieństwo organizacji wydarzeń w taki sposób, jaki miał miejsce przed 2020 rokiem, jest bardzo duże. Widzą to w agencjach takich jak AlterArt czy MDT, widzą to też w Follow The Step – a dowodem na to są kolejne ogłoszenia artystów FEST Festival 2022.

Mocne elektroniczne ogłoszenia

Druga faza lineup’u jest zdecydowanie bardziej przystępna dla fanów tanecznej elektroniki, niż ta pierwsza. Do składu dołączyły bowiem trzy postaci znane entuzjastom różnych nurtów tej muzyki. Przede wszystkim ogłoszono powrót do Polski formacji Scooter, która ubiegłej jesieni zagrała w naszym kraju aż trzy koncerty. Niemiecki zespół zagra podczas ostatniego dnia eventu.

Tych, którzy cenią sobie bardziej wysublimowany sound, zadowoli zapewne kolejny artysta ogłoszony podczas czwartkowych ogłoszeń. Jest nim Vitalic, który wystąpi podczas drugiego dnia wydarzenia.

Dla fanów house’u także się coś znalazło – na liście artystów FEST Festival 2022 pojawił się bowiem Duke Dumont, który zagra ostatniego dnia imprezy. Jest to już drugi tego typu booking na tegoroczną edycję chorzowskiego festiwalu – w listopadzie skład zasilił bowiem MK.

Nie tylko EDM

To jednak nie wszystko – organizatorzy zadbali także o fanów innych gatunków. Tym samym na FEST Festival 2022 zagrają także:

Caribou
Chloe Moriondo
Gus Dapperton
JXDN
OIO
slowthai
Sokół
Son Lux

Ci wszyscy artyści dołączą do tych, którzy zostali ogłoszeni podczas listopadowych ogłoszeń. Wówczas potwierdzono występy takich artystów, jak:

Alfa Mist
FKJ
Jungle
MK
Stromae
Woodkid
Young Leosia
Yung Lean

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ALFA MIST CARIBOU CHLOE MORIONDO DUKE DUMONT FKJ GUS DAPPERTON JUNGLE JXDN MK OIO A-Z SCOOTER SLOWTHAI SOKOŁ SON LUX STROMAE VITALICLIVE LIVE WOODKID YOUNG LEOSIA YUNG LEAN & MANY MORE... FEST Park SlÄski.Chorzów 10-13.08.2022 festival FESTFESTIVAL.PL”

Bilety nadal do kupienia

FEST Festival odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Bilety cały czas są dostępne – karnet na wszystkie dni imprezy kosztuje obecnie 499 zł. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem. Organizatorem wydarzenia jest agencja Follow The Step.

kontakt