EDC Europe 2022 odwołane. Zastąpi je wydarzenie z topowymi artystami techno, house’u i drum and bass’u

Secret Project Festival zastąpi EDC Portugal. W lineupie wydarzenia znaleźli się topowi reprezentanci techno, house’u i drum and bassu.

pdc

W 2021 roku, po pięciu latach przerwy, do Europy miała powrócić impreza z pod marki Electric Daisy Carnival. Z powodu komplikacji spowodowanych pandemią, event został przeniesiony na obecny rok. Niestety, nie oznacza to, że impreza ta dojdzie do skutku – i wcale nie chodzi tu o kwestie związane z koronawirusem.

Europejskie EDC nie w tym roku…

Jak czytamy w oświadczeniu, organizatorzy “nie są w stanie zapewnić pełnego experience’u EDC w planowanym terminie“, którym był weekend od 17 do 19 czerwca.

Dziękujemy za wsparcie i cierpliwość, ponieważ pracowaliśmy, aby zapewnić Portugalii odpowiedni experience EDC.

Ze względu na logistykę unikalną dla EDC ustaliliśmy, że w czerwcu nie będziemy w stanie zapewnić pełnego experience’u.

…ale będzie nowy event

Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W zamian za europejskie EDC, Isomniac Events przygotowało coś specjalnego dla fanów. W dniach 17-19 czerwca 2022 roku na portugalskiej plaży Portimao zadebiutuje Secret Project Festival.

Secret Project Festival narodził się w Los Angeles. W zeszłym roku doczekał się debiutu w Europie podczas Amsterdam Dance Event, gdzie zgromadził prawie 20 000 uczestników. Wydarzenie łączy sztukę, najnowocześniejszą technologię i wyjątkowo wyselekcjonowaną muzykę house oraz techno i po raz pierwszy również drum and bass. To oaza muzyki, murali i graffiti, która zaprasza zarówno legendy muzyki elektronicznej oraz wschodzące młode talenty.

Debiut w gorącej Portugalii może stać się nowym rozdziałem dla wydarzenia. Wydarzenie realizowane dotychczas w surowym, industrialnym entourage’u przeniesie się na teren słonecznej, piaszczystej plaży z rajskim widokiem.

Potężna dawka house, techno i drum&bass’u

Do dwóch scen poświęconych muzyce house oraz techno, po raz pierwszy podczas zaplanowanej edycji dołączy scena, gdzie królować będą dźwięki drum&bass’u. Na wszystkich pojawią się mocne międzynarodowe aliasy, ponieważ lineup jest pełny uznanych światowych artystów.

Na fanów czeka specjalne show Drumcode – wytwórni Adama Beyera. Obok niego wystąpią Alan Fitzpatrick, Ida Engberg, ANNA i Joel Mull, a także pionier minimalizmu Richie Hawtin. Reprezentantami gatunków house i techno będą również między innymi Amelie Lens, Maceo Plex, Luciano, ARTBAT, Enrico Sanguiliano, CamelPhat, Boris Brejcha, Charlotte de Witte i Eric Prydz.

Na debiutującej scenie nie zabraknie utalentowanych artystów drum&bass takich jak Sigma, Sub Focus, Dimension, Netsky, Wilkinson czy Chase & Status. Pełen lineup poniżej:

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w piątek 28 stycznia o godzinie 10:00 polskiego czasu. Sprzedaż regularna ruszy tego samego dnia o 12:00. Rejestracja wstępna trwa do 27 stycznia pod tym linkiem. Osoby posiadające bilety na EDC Portugal otrzymają e-maila przed rozpoczęciem sprzedaży biletów. Będą mogły otrzymać zwrot pieniędzy lub zamienić wejściówkę na Secret Project Portugal.

foto: Ivan Meneses

pdc

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?