Skrillex-Bladee

Skrillex wydaje czwarty tegoroczny singiel, który może nieco przypominać czasy Jack Ü

“Real Spring” – collab Skrillexa i Bladee – to krótki, chwytliwy kawałek łączy światy trapu, cloud rapu i future bassu.

sb

Od Skrillexa otrzymaliśmy już w nowym roku trzy numery w trzech różnych stylistykach. Najpierw furorę zrobiło długo wyczekiwane “Rumble”, z kolei jego ostatnim uderzeniem był bass house’owy banger “Leave Me Like This”. Wszystko to ma związek z nadchodzącym podwójnym albumem. Choć wciąż mamy dopiero styczeń, to nadszedł już czas na propozycję numer cztery. Co tym razem przygotował dla nas amerykański producent?

Stylistyka melodycznego trapu

Po raz kolejny mamy do czynienia z zupełnie innym brzmieniem od Sonny’ego. Kawałek nosi tytuł “Real Spring” i jest kolaboracją ze szwedzkim raperem o aliasie Bladee. Artysta znany jest z dosyć nietypowego podejścia do hip-hopu, a mianowicie specyficznego wokalnego stylu i elektronicznej, atmosferycznej produkcji. Krótki, bo zaledwie dwuminutowy utwór osadzony jest w stylistyce melodycznego, współczesnego trapu, ozdobionej dropem inspirowanym future bass’em. Innymi słowy – brzmienie, które może przywoływać z pamięci klimaty z tworzonego przez Sonny’ego i Diplo projektu Jack Ü. Może i kawałek nie należy do najdłuższych, ale nie da się odmówić naprawdę chwytliwej melodii.

Nie pierwsza wspólna współpraca

Wbrew pozorom nie jest to pierwszy wspólny kawałek obu panów, choć ten poprzedni mógł zostać przeoczony przez niektórych fanów Amerykanina. Mowa to o numerze “SummerTime Blood”, który pojawił się na ostatnim mixtape Yung Leana – Stardust. Skrillex współpracował tu z całą trójką artystów ze szwedzkiego kolektywu Sad Boys, czyli Leanem, Bladee oraz Ecco2k. Wszyscy trzej to bliscy przyjaciele tworzący bardzo podobną muzykę, będącą nietypowym nurtem atmosferycznego, melancholijnego hip-hopu. W tej kolaboracji mogliśmy otrzymać podobną mieszankę cloud rapu z future bass’em. Jeśli więc nowy singiel Skrillexa przypadł wam do gustu, koniecznie sprawdźcie także poniższy numer.

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?