Skrillex zdradza kulisy tworzenia “Rumble”. “Myślałem, że zrujnowałem tą piosenkę”

W wywiadzie dla BBC Radio 1 Skrillex zdradził kilka szczegółów na temat powstawania oczekiwanego utworu “Rumble”.

re2sh

Po długim czasie i zapowiedziach, w końcu oficjalnie ukazał się wyczekiwany przez wielu utwór “Rumble”, za który odpowiadaja Skrillex, Fred Again.., a także Flowdan. Niedawno twórcy opowiedzieli co nieco na temat kulis collabu, udzielając krótkiego wywiadu dla BBC Radio 1.

Tak powstało “Rumble”

Jak powiedział Fred Again.., wraz z Flowdanem stworzyli pierwszą wersję tego kawałka już 5 lat wcześniej. Skrillex dołączył do gry dopiero później, kiedy Brytyjczyk pokazał mu projekt utworu. Choć, jak przyznał Sonny, myślał że “zrujnował piosenkę”.

Zrobiłem coś i nie podobało mi się to. Myślałem, że zrujnowałem piosenkę. Bałem się to odtworzyć.

Skrillex

Wspomniano też o udziale samego Four Teta w procesie tworzenia. Od początku ten właśnie producent również był kojarzony z produkcją. Jak się okazało – nie bez powodu, bo Kieran też dołożył w jakiś sposób swoją cegiełkę do “Rumble”. Skrillex zażartował z sytuacji mówiąc, że “wyrzucili Kierana z projektu”.

Jest trochę kontrowersji, ponieważ tak naprawdę wyrzuciliśmy Kierana z projektu. Four Tet jest honorowym producentem wszystkiego co robimy – prawie jak ghost producer.

Skrillex

Oczywiście, żeby nie było – panowie nie mają żadnych zatargów między sobą. Świadczy o tym chociażby zorganizowanie w trzyosobowym składzie aż trzech spontanicznych koncertów w Londynie. Bilety na każdy z nich rozchodziły się w mgnieniu oka.

Na tą chwilę kawałek zajmuje 101. miejsce w globalnym zestawieniu Spotify. Największy sukces “Rumble” zanotowało jednak w Wielkiej Brytanii – konkretnie mowa tu o 17. pozycji.

re2sh

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?