Skytech łączy siły z kultowym zespołem disco polo. Crossover, na który nie zasłużyliśmy!

Topowy polski producent muzyki elektronicznej wkrótce wyda collab z zespołem D-Bomb, będący legendarną marką na scenie disco polo.

2sher

DISCLAIMER: Czytelniku z przyszłości – to, co przeczytasz poniżej, jest naszym primaaprilisowym żartem. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie wypowiedzi artystów zacytowane w tekście są prawdziwe.

Miło patrzy się na kooperacje twórców z różnych muzycznych światów. Polska scena muzyki elektronicznej powoli uczy się tego tematu, a jednym z prekursorów w ostatnich miesiącach zdaje się być Skytech. Wczoraj pisaliśmy o jego nowym, tech house’owym projekcie All That MTRS, zaś od dłuższego czasu w radiostacjach możecie usłyszeć jego remix dla sanah. Jeszcze wcześniej poznańskiemu producentowi udało się zaistnieć na radiowych playlistach za sprawą collabu z C-BooL’em. Na dokładkę na oficjalny release czeka już wspólny utwór z reprezentantem świata harder styles, którym jest Regain. To jednak nie koniec niespodzianek dla słuchaczy – bowiem czeka nas chyba najbardziej zaskakujący collab w historii polskiego EDMu.

Disco polo i EDM?

Nie będzie nikt zdziwiony, jeśli stwierdzimy, że muzyka disco polo przez wielu słuchaczy EDMu traktowana jest, delikatnie mówiąc, z dużą rezerwą. Zazwyczaj twórcy takich klimatów krytykowani są za niezbyt ambitne i nierzadko rozerotyzowane teksty. Mimo to, entuzjastów takich brzmień nad Wisłą nie brakuje. Nie dziwi więc sukces takich artystów, jak Marcin Miller, Zenek Martyniuk czy Sławomir. Wspólny język z tym muzycznym światem postanowił znaleźć Skytech, łącząc siły z formacją D-Bomb.

Pierwsze informacje na temat potencjalnej współpracy między discopolowym zespołem a EDMowym producentem można było usłyszeć w październiku ubiegłego roku. Wtedy to panowie spotkali się przy okazji charytatywnego streamu, podczas którego DJ Inox wziął Bartka i Mateusza na odpytki.

Ja bym bardzo chciał, żeby właśnie polscy DJe podeszli do tego tak fajnie, poważnie… Powiedzieli: Ty, a czemu nie zrobię “O Ela Ela”, albo na przykład (utwór – przyp.red.) innego polskiego artysty przerobić, żeby polski wokal znów zabrzmiał na tych wielkich, dużych salach klubowych. Bo Polacy lubią śpiewać, no wiecie sami o tym…

Bartosz Padyasek aka D-Bomb

Nieśmiałe pomysły na dogrywanie wokalu do instrumentali Skytecha, które padły na antenie kilka miesięcy temu, zazwyczaj mogłyby zostać szybko zapomniane. Jednakże czas pokazał, że wszystko się może zdarzyć – tym samym już wkrótce collab na linii Skytech – D-Bomb stanie się faktem.

Jak stwierdził w rozmowie z nami Mateusz, kultowa już discopolowa formacja ma słuchaczowi niemało do zaoferowania.

Ja w ogóle w muzyce cenię przede wszystkim jakość brzmienia oraz melodię. Więc jeśli te warunki są spełnione, to muzyka mi się podoba. Formacja D-Bomb wykracza poza normy swojego gatunku w sposób znaczny, i myślę że o to chodzi!

Mateusz Dziewulski aka Skytech

Zapewne właśnie ten aspekt skłonił poznańskiego producenta do podjęcia kroku dość ryzykownego z punktu widzenia polskiego, dość niechętnego takim kolaboracjom community. Utwór noszący tytuł “Ocean w Twoich oczach” zapewne wywoła niemałą burzę na internetowych forach – jednakże Skytech się tym nie przejmuje.

Armin van Buuren powiedział kiedyś, że nie należy być więźniem swojego gatunku, i ja się z tym dwustuprocentowo zgadzam. Trzeba robić taką muzykę, jaka gra nam w sercu – a wiadomo, jaka muzyka gra w sercu każdego Polaka…

Mateusz Dziewulski aka Skytech

“Ocean w Twoich oczach” nie ma jeszcze ustalonej daty wydania. W sieci nie ma również jeszcze żadnego preview tego, co by nie mówić, rewolucyjnego w kontekście obrazu polskiej sceny EDM utworu. Na ten moment możemy za to zaprezentować Wam okładkę singla.

Jesteśmy ogromnie ciekawi, jak będzie brzmieć to naprawdę nieszablonowe połączenie sił!

2sher

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?