skytech

Skytech i Fafaq otwierają wspólny projekt. Przed wami All That MTRS!

Do tego musiało w końcu dojść. Skytech i Fafaq, producenci których drogi muzyczne przecinają się już od lat, postanowili stworzyć duet.

kalendarz

Rok 2021 zapowiada się na zdecydowanie bardziej obfity w ciekawe wydarzenia na polskiej scenie elektronicznej. Między innymi coraz lepsze perspektywy na organizowanie imprez w miesiącach jesiennych powodują, że DJe i producenci zagęszczają ruchy, prezentując nową twórczość. Wszystko to w celu uczynienia aktualnego portfolio na wypadek nowego otwarcia jak najszerszym.

Skytech i Fafaq sukcesywnie działają w tym temacie od kilku miesięcy – choć, fakt faktem, bez przerw spowodowanych pandemią się nie obyło. Mimo to obydwóm Mateuszom udało się wylansować nośne utwory. Ten pierwszy ma na swoim koncie wyprodukowany wraz z Maro Music radiowy remix “invisible dress” dla sanah. Z kolei ten drugi wydawał collaby z takimi zagranicznymi postaciami, jak Bingo Players, Felguk czy R3HAB. Punkt wyjściowy jest więc konkretny.

emuze.me

Wieloletnia znajomość

Drogi obydwóch wielkopolskich twórców przecinały się już od wielu lat. Ich pierwszy collab, zatytułowany “International Language“, ukazał się już w 2012 roku.

Później przyszedł chociażby oficjalny hymn Sunrise Festival 2013, a w 2015 roku panowie połączyli siły z R3HAB’em, tworząc jeden z najbardziej rozpoznawalnych EDMowych utworów ostatnich lat – “Tiger”.

ultra

W 2016 roku ukazały się dwa collaby z Yves’em V oraz wspólny track z duetem Bassjackers. Niestety, na “Pillowfight” wspólne ruchy się skończyły – Mateusz z Ostrowa Wielkopolskiego poszedł w tworzenie projektu Matthew Hill, z kolei Mateusz z Poznania wszedł w muzyczny bromance z R3HAB’em.

Nie znaczyło to jednak, że panowie się pokłócili – półtora roku temu w wywiadzie dla Shining Beats Skytech wypowiadał się przychylnie o współpracy ze swoim kumplem z czasów studiów. O tym, że nic złego między nimi się nie działo, niech świadczy również pierwszy od kilku lat set Skytech b2b Fafaq zagrany podczas drugiej edycji Shining Beats Festival.

Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane podczas styczniowego, charytatywnego livestreamu z klubu Manhattan Czekanów. Tam Fafaq zdradził, że wrócił wraz ze Skytech’em do studia, gdzie wspólnie tworzą… pięcioutworową EPkę.

kalendarz

Zupełnie nowy projekt

Jak się teraz okazuje, słowa ze stycznia nie idą na wiatr – panowie istotnie mają w planach wydanie kilku utworów. To jednak nie koniec ważnych wieści dla fanów tych dwóch aliasów. Mateusz i Mateusz postanowili bowiem już oficjalnie stworzyć duet producencki o nazwie All That MTRS.

Projekt ten ma stylistycznie obracać się wokół tego, co panowie zaprezentowali podczas naszego czerwcowego eventu. Będzie więc to mocny skręt w kierunku tech house’u – a potwierdza to pierwszy, opublikowany w ubiegły piątek singiel. W “Lose Control” pojawia się jeszcze Saga Bloom. Wokalistkę możecie znać z utworu “I Want That House”, który Fafaq wydał w ubiegłym roku wespół z I.GOT.U.

Jestem bardzo podekscytowany tą współpracą. To początek nowego rozdziału dla mnie i Fafaqa jako duetu, w którym zaczęliśmy tworzyć nowe brzmienie na 2021 rok. Ostatnio pracowaliśmy nad kilkoma pomysłami i wkrótce usłyszycie więcej naszych prac. Są wspanialsze niż kiedykolwiek. Mamy nadzieję, że pod koniec roku wydamy EPkę w ramach tego side projectu. Bardzo się cieszę, że wróciliśmy razem do studia.

Mateusz Dziewulski aka Skytech dla We Rave You

O tym, co przygotowali na początek wiosny Skytech i Fafaq, możecie przekonać się poniżej, oglądając klip do “Lose Control”.


foto: Gromysz

emuze.me

ultra

emuze.me

Total
27
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?