kontakt

Dla Mateusza Dziewulskiego aka Skytech minione wakacje były naprawdę intensywne. W głównej mierze złożyło się na to zatrzęsienie premier muzycznych w lipcu, na czele z wydanym nakładem Spinnin’ Records collabem z DJ Kuba & Neitan. Kolejne miesiące co prawda są nieco spokojniejsze, ale i tak poznański twórca nie daje o sobie zapomnieć słuchaczom. We wrześniu ukazała się nowa, house’owa wersja utworu “Dancing”, za którą odpowiada duet Wh0 – ale to nie jedyny release, który zasilił portfolio dwudziestodziewięciolatka w ostatnich tygodniach.

Ukłon w stronę radia

Dosłownie parę dni po zakończeniu wakacji światło dzienne ujrzał świeży singiel, zatytułowany “Love Lockdown“. Jest to collab polskiego twórcy z francuskim producentem o pseudonimie Matt Wolff – i jest to jednocześnie ukłon w stronę słuchaczy trochę bardziej komercyjnej odmiany muzyki elektronicznej.

“Love Lockdown” to numer, którym chcieliśmy pożegnać lato i wakacje. Chcieliśmy napisać piosenkę przyjemną, z nutką nostalgii, które będzie w stanie dotrzeć do ogólnego słuchacza, a nie tylko fanów EDM. Jesteśmy z Mattem bardzo zadowoleni z tego jak rozwija się sytuacja streamingowa numeru i liczymy na ponowną współpracę już wkrótce.

Mateusz Dziewulski aka Skytech

Ostatnio u Skytecha trochę lżejszego grania niż to, do czego się przez lata przyzwyczailiśmy, nie brakuje. Dobrym tego przykładem jest właśnie “Love Lockdown”, które zresztą już w dniu premiery pojawiło się na kilku istotnych playlistach zarządzanych przez Spotify. To miało też przełożenie na wyniki – w ciągu pierwszych kilku dni od premiery singiel przebił barierę 200 tysięcy streamów, a licznik zapewne szybko się nie zatrzyma. Wniosek? Bardziej delikatne brzmienia znajdują wielu swoich fanów – co nie znaczy, że Skytech planuje wydawać już tylko “radiówki”.

Festiwalowe brzmienia są cały czas mocno odciśnięte w moim sercu i oczywiście wydanie kilku spokojniejszych radiowo/streamingowych numerów nie świadczy o jakiejś muzycznej wolcie. Zawsze chciałem być artystą wielozadaniowym, potrafiącym odnaleźć się w różnych brzmieniach. Sam słucham różnej muzyki każdego dnia, co skutkuje różnymi inspiracjami. Jak wiecie szykuje się już w najbliższym czasie kilka potężnych EDMowych wydań ode mnie, więc jeśli się stęskniliście, to spieszę z nowościami!

Mateusz Dziewulski aka Skytech

Na liście utworów oczekujących na release jest chociażby wyczekiwany przez wielu collab z Regainem, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu na naszych łamach.

Kolejny krok to collab z Tribbsem?

Korzystając z okazji, nie omieszkaliśmy zapytać Mateusza o kwestię jego największego obecnie na polskim Spotify konkurenta. Mikołaj Trybulec aka Tribbs zastąpił w ostatnich tygodniach Skytecha na pozycji lidera w naszym rankingu, ale – jak wynika z publikacji w social mediach – ale i z tego, co sam Mateusz powiedział w rozmowie z nami, -złych emocji między nimi nie ma. Wręcz przeciwnie – być może za jakiś czas usłyszymy wspólny utwór od tych dwóch panów!

Mikołaj jest mega zdolnym gościem i myślę, ze tym albo innym razem spotkamy się w studio i popracujemy nad czymś wspólnie. Musimy tylko zgrać się czasowo.

Mateusz Dziewulski aka Skytech

Trzymamy za słowo, jednocześnie polecając uwadze “Love Lockdown” – najnowszy, wydany nakładem labelu Soave singiel Skytecha. Odsluch znajdziecie poniżej!

foto: Gustav Photography

kontakt