Producencie, porzuciłeś SoundCloud? Być może popełniłeś błąd

Według ostatniego IMS Report, SoundCloud odnotowała ponad 20%-owy wzrost odtworzeń. Baza platformy liczy ponad 300 mln utworów.

sunrise

Przypadek platformę SoundCloud poniekąd podzielił branżę muzyczną. Niektórzy wieścili upadek platformy, podczas gdy pozostali bez zastanowienia pchali tam owoce swojej twórczości. Która strona miała rację? Patrząc na wyniki IMS Business Report, można pokusić się o stwierdzenie, że zwyciężył optymizm.

Niech żyje SoundCloud

SoundCloud’a chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Założona przez Alexandra Ljunga i Erica Wahlforssa platforma od 2007 r. umożliwia łatwy i w dużej mierze darmowy kontakt artysty z słuchaczem. W ostatnim czasie mówiono o jej kryzysie, który zwiastowało między innymi zwolnienie z firmy 1/5 kadry. Jednak patrząc na ostatni IMS Business Report można stwierdzić, że SoundCloud wychodzi z dołka. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że w 2022 r. platforma wykazała znaczny wzrost odtworzeń w porównaniu z rokiem 2021.

kalendarz

Według zamieszczonych w raporcie danych, SC odnotował 24% wzrost odtworzeń muzyki tanecznej i elektronicznej w 2022 r. w porównaniu z poprzednim rokiem. Ponadto, w jego bazie znajduje się ponad 320 mln utworów i 40 mln artystów. Rosnące statystyki mogą okazać się światełkiem w tunelu dla wciąż popularnej, ale przyćmionej przez duże serwisy streamingowe platformy.

kalendarz

O IMS Report

International Music Summit (IMS) pisze o sobie jako “platformie liderów myśli w zakresie muzyki elektronicznej, kultury, edukacji i technologii, stworzonej w celu inicjowania etycznych zmian i katalizowania zrównoważonego wzrostu w ramach zróżnicowanego globalnego przemysłu muzycznej”. Organizacja co roku publikuje raport, w którym podsumowuje stan branży muzyki elektronicznej. Dokumentowi poświęcimy kilka kolejnych artykułów. Bardziej dociekliwych czytelników zachęcamy do zapoznania się z nim na oficjalnej stronie IMS.

kalendarz

sunrise

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?