Spotify Top 100

Spotify jest jednym z liderów streamingu muzyki na całym świecie. W ostatnich dniach jest o tej platformie głośno za sprawą podsumowania roku. Każdy z nas może sprawdzić między innymi, czego słuchał najchętniej oraz ile czasu poświęcił na słuchanie muzyki. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Nie jest to jednak jedyny powód, dzięki któremu o szwedzkiej korporacji mówi się wśród fanów muzyki. Tym razem mamy na myśli działalność dobroczynną, która w obecnej pandemicznej sytuacji jest bardzo ważna.

Spotify na pomoc amerykańskiej scenie

Spotify postanowiło bowiem wesprzeć organizację NIVA, zrzeszającą niezależne kluby muzyczne, promotorów i festiwale. Została ona stworzona właśnie z powodu lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa, a jej zadaniami jest wspólne działanie w celu pozyskania dotacji i ulg podatkowych. NIVA prowadzi także w social mediach akcję #SaveOurStages.

Spotify zdecydowało się przekazać 500 tysięcy dolarów na pomoc tej organizacji. Darowizna zostanie skierowana do ponad 30 miejsc, na które bezpośrednio wpłynął koronawirus.

Gdy rok 2020 dobiega końca, przemysł muzyczny wkracza w dziewiąty miesiąc bez koncertów, bez dochodów, bez wsparcia federalnego i ze stale rosnącymi długami. To muzyka łączy nas wszystkich – jak pokazuje Spotify, które pomaga naszym przyjaciołom, rodzinom i społecznościom przetrwać ten burzliwy rok.

Stephen Sternschein – Współzałożyciel i skarbnik NIVA

Ośrodki rozrywkowe (takie jak kluby) mają spore znaczenie dla lokalnych gospodarek oraz wpływ na takie dziedziny jak restauracje, hotele i handel detaliczny. Sytuacja niewątpliwie jest bardzo ciężka i każda pomoc może uratować daną imprezę, czy promotora. Pozwoli to także zachować miejsca pracy.

Doceniamy gest Spotify!


foto: Jacob Morch

Spotify Top 100