Będzie komunikacja powrotna do Kołobrzegu z terenu Sunrise Festival 2019! [szczegóły]

Powrót z pierwszego dnia Sunrise Festival nie należał do najłatwiejszych. W związku z tym zostaną uruchomione dodatkowe połączenia autobusowe.

sunrise

Za nami pierwszy dzień Sunrise Festival 2019. Nie ukrywamy, że obawialiśmy się tego, co ostatecznie miało miejsce w sobotni poranek – otóż tysiące osób obecnych na lotnisku w Podczelu miało naprawdę spore problemy z powrotem do Kołobrzegu. Zabrakło komunikacji miejskiej prowadzącej z osiedla do miasta – przez to setki osób pokonały często kilkunastokilometrową drogę pieszo, co spowodowało poważne utrudnienia ruchu samochodowego.

W związku z tą sytuacją, w gabinecie prezydent Kołobrzegu spotkali się przedstawiciele Policji, Komunikacji Miejskiej, Straży Miejskiej, Urzędu Miasta, oraz Krzysztof Bartyzel aka DJ Kris – organizator imprezy. Podczas tego posiedzenia udało się omówić wszystkie elementy związane z bezpieczeństwem festiwalowiczów, a także – co jest w obliczu ubiegłonocnej sytuacji najistotniejsze – dojść do porozumienia, dzięki któremu zostaną uruchomione dodatkowe połączenia autobusowe.

kalendarz

Kursy powrotne rozpoczną się o godzinie 1:00 z przystanku Podolska. Jak zapewniła Anna Mieczkowska, prezydent miasta, miejsc w autobusach wystarczy dla wszystkich chętnych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, autobusy będą eskortowane przez Policję. Kursy będą prowadzone do przystanku Koszalińska-Wschodnia. Podobnie, jak w przypadku pozostałych linii uruchomionych w ramach Sunrise Festival, przejazd po okazaniu festiwalowej opaski będzie darmowy.

ultra

Ponadto agencja MDT przekazała korporacjom taksówkarskim informację, aby taksówki czekały na uczestników przy przystanku.

Niemniej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu – w takiej sytuacji Policja będzie kierować pojazdy na alternatywne drogi w kierunku na Sianożęty i Dygowo.

sunrise

Mamy nadzieję, że nadchodzący poranek będzie dla fanów muzyki elektronicznej, zgromadzonych nad polskim morzem, o wiele spokojniejsza. Korzystając z okazji, przypominamy – bramy festiwalu zostaną dziś otwarte o 17:00, zaś zabawa potrwa do 4:30. Pełne timetable znajdziecie, klikając w ten link.

kalendarz

Total
36
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?