Znamy nowe ceny biletów na Sunrise Festival 2022. Jest drożej, ale…

Ruszyła maszyna promocyjna Sunrise Festival 2022. Bilety są już dostępne – ceny ich są wyższe, ale nie aż tak, jak możnaby się spodziewać.

sb

Z niemal miesięcznym poślizgiem, organizatorzy Sunrise Festival ruszyli machinę dotyczącą tegorocznej edycji. Już w ubiegłym roku poznaliśmy niemal 20 nazwisk, ale do ogłoszenia pozostało jeszcze kilkadziesiąt kolejnych. W przeciągu nadchodzących dni mamy poznać około 20 gwiazd kołobrzeskiego wydarzenia – ale nie jest to jedyna rzecz, która ma miejsce w kontekście “festiwalu wschodzącego słońca”.

Ponad miesiąc oczekiwania

W połowie stycznia na naszych łamach pisaliśmy o planowanym na połowę lutego zamknięciu możliwości zakupu biletów. Przerwa ta miała trwać do końca lutego – wówczas bileteria miała ruszyć na nowo, ze zmienionymi między innymi z powodu inflacji cenami. W drugiej połowie lutego mieliśmy także poznać kolejne nazwiska z lineup’u. Obydwie sytuacje nie doszły do skutku, a powodem tego była wojna w Ukrainie.

Minęło kilka tygodni i sytuacja w naszym kraju zdążyła się już zmienić. Otworzyło to furtkę wielu promotorom ku temu, aby ogłaszać swoje wydarzenia. Nie inaczej jest w wypadku Sunrise Festival, który w tym tygodniu ogłosi – jak już wcześniej wspomnieliśmy – około 20 nazwisk. Oprócz tego ruszyła także bileteria, w której pojawiły się nowe ceny za bilety i karnety na imprezę.

Podwyżka poniżej inflacji

Wizyta na stronie bilety.sunrisefestival.pl pozostawia po sobie jeden wniosek – otóż mogło być gorzej. Sytuacja związana z wzrostem cen, spadkiem wartości złotego czy coraz wyższymi gażami artystów mogła wskazywać na zdecydowanie większe podwyżki. Tymczasem trzydniowy karnet podrożał zaledwie o 40 zł, co daje wzrost poniżej wskaźnika inflacji. Inaczej wygląda sytuacja w kontekście biletów na pojedyncze dni – tutaj podwyżka jest już bardziej wyraźna, choć w dalszym ciągu tragedii nie ma.


Zobacz także: Lineup Sunrise Festival 2022


Na ten moment ceny za bilety na Sunrise Festival 2022 wyglądają następująco:

bilety standardowe:
piątek – 300 zł (wcześniej 249 zł)
sobota – 350 zł
(wcześniej 299 zł)
niedziela – 280 zł
(wcześniej 249 zł)
karnet trzydniowy – 690 zł
(wcześniej 649 zł)
pakiet SunCity Basic (karnet trzydniowy + miejsce na polu namiotowym) – 700 zł
(wcześniej 659 zł)

bilety VIP:
piątek – 750 zł (wcześniej 700 zł)
sobota – 900 zł
(wcześniej 800 zł)
niedziela – 650 zł
(wcześniej 600 zł)

Co istotne, w dalszym ciągu miejsce na polu namiotowym SunCity, przy zakupie trzydniowego karnetu, kosztuje 10 zł. Tego typu wejściówka upoważnia także do udziału w czwartkowym before party. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Sunrise Festival 2022 za ponad 100 dni!

Sunrise Festival 2022 odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2022 roku na lotnisku w kołobrzeskim Podczelu. Będzie to pierwsza edycja realizowana w formie czterodniowej. Więcej informacji na temat eventu – podobnie jak bilety – znajdziecie na stronie organizatora.

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?