Your Ghost Production

Jednym z najważniejszych tematów wczorajszej sesji Rady Miasta Kołobrzeg była kwestia przedłużenia agencji MDT Production okresu dzierżawy działki na lotnisku w Podczelu. Po długiej debacie radni podjęli decyzję, która z pewnością nie satysfakcjonuje organizatorów Sunrise Festival. Przegłosowano bowiem przedłużenie umowy tylko do końca kwietnia 2024 roku. Jest to więc zdecydowanie krócej niż postulowane przez twórców imprezy 9 lat.

Koniec epoki

Podczas konferencji prasowej Krzysztof Bartyzel, pomysłodawca i współorganizator imprezy, przekazał decyzję o nieprzedłużeniu umowy z miastem Kołobrzeg. Dodatkowo zapowiedziane zostało zatrzymanie wszelkich inwestycji MDT Production na terenie lotniska. Przypomnijmy – plany przewidywały powstanie Nadmorskiego Parku Kultury, w którym, oprócz Sunrise, miały się odbywać inne imprezy. I to właśnie po to, aby zrealizować tę inwestycję, potrzebne było przedłużenie okresu dzierżawy o 9 lat.

Dotychczasowe ustalenia między miastem a agencją (dotyczące okresu do 2022 roku) pozwolą na zorganizowanie w Podczelu jeszcze tylko jednej edycji – w 2021 roku. Później Sunrise Festival miałby odbywać się w innym, nieokreślonym na ten moment miejscu.

Na dziś mamy umowę do 2022 roku, czyli jeszcze na 2 edycje, i zaproponowane przez kilkunastu radnych dodatkowe trzy lata są policzkiem wymierzonym w wielkie starania i rozmach, z jakim pracujemy. W pełni też ogranicza inwestycje na tym terenie, a tym samym rozwój festiwalu. Biorąc pod uwagę światową sytuację związaną z pandemią COVID, jest to dla nas poważny cios – jako producenta jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce. Tym samym jesteśmy zmuszeni wystawić festiwal na poszukiwanie nowego domu.

Krzysztof Bartyzel

Nie brakowało emocji

Konferencja była obfita w emocje – Bartyzel w ostrych słowach komentował wczorajsze słowa niektórych radnych, zaś samą informację o odejściu z Kołobrzegu przekazywał niemalże ze łzami w oczach.

Czuję się jak taki, jakby to powiedzieć, pies zbity w kącie, który przez ostatnie 17 lat lizał rękę pana i właśnie dostał zamiast, powiedzmy, karmy na 9 lat, karmę na 3 lata.

Krzysztof Bartyzel

Sprawa jest rozwojowa i z pewnością odbije się szerokim echem wśród licznych fanów muzyki elektronicznej w naszym kraju. Pełne nagranie z konferencji prasowej znajdziecie poniżej.

foto: OK Kołobrzeg

Your Ghost Production