Nie dwa, a trzy dni – tyle w tym roku potrwa Sunset Square. Znamy pierwsze szczegóły imprezy!

Sunset Square 2024 odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Każdy z dni ma być poświęcony innym brzmieniom.

kalendarz

Nieco ponad miesiąc temu na naszych łamach podawaliśmy pierwsze informacje dotyczące Sunset Square – najnowszego konceptu MDT Production, organizatorów między innymi Sunrise Festival. Wówczas wspominaliśmy o przedłużeniu wydarzenia do dwóch dni oraz rozszerzenia muzycznego spektrum. Według ówczesnych informacji, do znanej z pierwszej edycji tanecznej elektroniki miały dołączyć gwiazdy polskiej muzyki popularnej. Na przestrzeni czasu plany uległy jednak zmianie – i to na korzyść dla fanów festiwalowych wrażeń.

Jeszcze dłużej

We wtorkowe popołudnie na social mediach pojawiły się pierwsze konkrety dotyczące tegorocznej odsłony Sunset Square. Przede wszystkim impreza będzie trwać nie dwa, a trzy dni – między 8 a 10 sierpnia. Miejsce pozostaje takie samo, jak przy inauguracji – będzie nim Skwer Kościuszki w Gdyni. To, co nie uległo zmianie, to rozszerzenie palety gatunków, jakie znajdziemy w lineup’ie. Pierwszego dnia wystąpią artyści polskiej sceny popowej i alternatywnej. Drugi dzień to muzyka klubowa i międzynarodowe gwiazdy, a sobota – czyli trzeci dzień – zostanie poświęcona muzyce elektronicznej.

kalendarz

Gwoli przypomnienia – podczas pierwszej odsłony Sunset Square, która odbyła się 13 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni, wystąpili między innymi Armin van Buuren, W&W, Fedde Le Grand i Sikdope. W tym roku będzie to wyglądać zgoła inaczej – i to nie tylko dlatego, że niemal cały skład z tamtej imprezy zamelduje się w lipcu na Sunrise Festival 2024. Był to naprawdę konkretny debiut na festiwalowej mapie Polski – wszak w ciągu zaledwie kilkunastu dni sprzedaży biletów swoją obecność potwierdziło kilkanaście tysięcy osób. Osiągnięcie to może być w tym roku ciężkie do powtórzenia, ale tu nie ma co przesądzać. Dużo powie nam lineup, który – tak, jak inne szczegóły – poznamy wkrótce.

ultra


foto: Gromysz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?