“Tell Me Why”, ale to drum and bass. Przyszedł czas na kolejny remiks klasyka Supermode

Wcześniej MEDUZA i Maddix, a teraz 1991 – właśnie ukazał się kolejny remiks kultowego motywu formacji Supermode.

kalendarz

Sample, sample wszędzie – wielu może podsumować tak obecną scenę muzyczną, jednak taki stan rzeczy ma miejsce już od wielu lat. Jednym z hitów opartym na fragmentach nieśmiertelnych utworów od Bronski Beat jest “Tell Me Why“. Hit od Supermode, a właściwie Axwell’a i Steve’a Angello aktualnie przeżywa drugą młodość. Wszystko to dzięki remiksowi formacji MEDUZA, który został wydany nakładem Axtone.

Jednak nie tylko Włosi przygotowali nową interpretację tego klasyka. Niedawno opublikowano skręcającą ku brzmieniom techno wersję Maddixa. Teraz przyszedł czas na “Tell Me Why”… w drum and bassie. To wszystko za sprawą artysty skrywającego się pod aliasem 1991.

emuze.me

“Tell Me Why” na wiele sposobów

Do stworzenia różnorodnych wersji jedynej produkcji spod aliasu “Supermode” zatrudniono specjalistów od remiksowania. Zarówno MEDUZA, jak i Maddix mają na swoim koncie mnóstwo alternatywnych interpretacji hitów, które fani elektroniki uwielbiają. Nie inaczej jest z artystą udzielającym się pod aliasem 1991.

Fred może się pochwalić drum and bassowymi interpretacjami takich klasyków, jak między innymi “Where’s Your Head At” od Basement Jaxx czy “Drop The Pressure” od Claptone i Mylo. Teraz do jego portfolio trafia kolejna perełka w energicznym odświeżeniu. 1991 w skompresowanej formie ukazał jej proces tworzenia, przy tym wyjawiając datę premiery numeru.

ultra

Połamany powrót

Co prawda Axtone kojarzy się głównie z house’owymi brzmieniami, a sztandarowymi utworami tej wytwórni są produkcje pochodzące ze złotego okresu progressive. Jednak to nie pierwszy raz, gdy drum and bass zawitał pod strzechy szwedzkiego labelu. Poprzednio miało to również miejsce za sprawą Freda – 1991 zremiksował wówczas najnowszy singiel Axwella. “Nobody Else” w połamanej wersji robiło robotę na parkiecie, a przedpremierowo mogliśmy go usłyszeć między innymi w secie Sub Focusa w warszawskim klubie Iskra. Numer przetrwał próbę czasu – o czym możecie się przekonać klikając poniżej.

Tak samo już teraz możecie zapoznać się z zupełnie nową, połamaną odsłoną “Tell Me Why”.

kalendarz

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?