Swedish House Mafia może odwołać wiele koncertów! Co z występem w Polsce?

Niemiecki DJ Mag donosi, że Swedish House Mafia może znacząco rozszerzyć swoją trasę koncertową. Miałoby to jednak swoją cenę…

kalendarz

Swedish House Mafia to zdecydowanie formacja przykuwająca uwagę praktycznie wszystkich fanów EDM. Ten istny szał mogliśmy zobaczyć podczas pierwszego ich występu po pięcioletniej przerwie podczas ubiegłorocznego Ultra Music Festival, jak i przy okazji pierwszego koncertu w ramach światowej trasy koncertowej, który miał miejsce 2 maja.

Przed Szwedami jeszcze wiele koncertów, których los – jak się okazuje – nie jest oczywisty. Jak podaje niemiecka redakcja DJ Mag, Swedish House Mafia jest bliska odwołania kilku koncertów festiwalowych. Wszystko za sprawą pogłosek o nowej umowie z Live Nation – wiodącym światowym organizatorem koncertów.

emuze.me

Dzięki rzeczonemu dealowi panowie mieliby występować w jeszcze większej ilości miast na całym świecie. Według informacji z redakcyjnych źródeł bliskich trio, umowa została już podpisana – a więc wkrótce możemy się spodziewać nowych dat w kalendarzu koncertowym. Ta informacja powinna ucieszyć wszystkich fanów, jednak jest druga strona medalu.

Za sprawą nowej umowy panowie mogą wycofać się z wszelkich koncertów, za które nie odpowiada Live Nation. Na chwilę obecną nie znamy dokładnych szczegółów – wszak nie mamy dostępu do umów zawieranych między Szwedami a organizatorami poszczególnych imprez. Jeśli jednak w podpisanej umowie widnieje odpowiednia klauzula, to Swedish House Mafia może odwołać występy między innymi na Ultra Europe, Creamfields czy w Polsce na Open’er Festival. Powód jest prosty – firma na tych występach najzwyczajniej w świecie nie zarabia.

ultra

Na chwilę obecną jednak nic nie wskazuje na to, by występ w Polsce był zagrożony. Nie można jednak sprawy bagatelizować, gdyż w ubiegły weekend w tajemniczych okolicznościach został odwołany występ Axwella, Sebastiana Ingrosso i Steve’a Angello na Ultra Korea – a to każe domniemywać, że coś jest na rzeczy…

emuze.me

Total
26
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?