Swedish House Mafia to zdecydowanie formacja przykuwająca uwagę praktycznie wszystkich fanów EDM. Ten istny szał mogliśmy zobaczyć podczas pierwszego ich występu po pięcioletniej przerwie podczas ubiegłorocznego Ultra Music Festival, jak i przy okazji pierwszego koncertu w ramach światowej trasy koncertowej, który miał miejsce 2 maja.

Przed Szwedami jeszcze wiele koncertów, których los – jak się okazuje – nie jest oczywisty. Jak podaje niemiecka redakcja DJ Mag, Swedish House Mafia jest bliska odwołania kilku koncertów festiwalowych. Wszystko za sprawą pogłosek o nowej umowie z Live Nation – wiodącym światowym organizatorem koncertów.

Dzięki rzeczonemu dealowi panowie mieliby występować w jeszcze większej ilości miast na całym świecie. Według informacji z redakcyjnych źródeł bliskich trio, umowa została już podpisana – a więc wkrótce możemy się spodziewać nowych dat w kalendarzu koncertowym. Ta informacja powinna ucieszyć wszystkich fanów, jednak jest druga strona medalu.

Za sprawą nowej umowy panowie mogą wycofać się z wszelkich koncertów, za które nie odpowiada Live Nation. Na chwilę obecną nie znamy dokładnych szczegółów – wszak nie mamy dostępu do umów zawieranych między Szwedami a organizatorami poszczególnych imprez. Jeśli jednak w podpisanej umowie widnieje odpowiednia klauzula, to Swedish House Mafia może odwołać występy między innymi na Ultra Europe, Creamfields czy w Polsce na Open’er Festival. Powód jest prosty – firma na tych występach najzwyczajniej w świecie nie zarabia.

Na chwilę obecną jednak nic nie wskazuje na to, by występ w Polsce był zagrożony. Nie można jednak sprawy bagatelizować, gdyż w ubiegły weekend w tajemniczych okolicznościach został odwołany występ Axwella, Sebastiana Ingrosso i Steve’a Angello na Ultra Korea – a to każe domniemywać, że coś jest na rzeczy…