Ultra Korea 2019 – Swedish House Mafia odwołali swój występ, a to nie jedyny problem…

To nie jest udany weekend dla azjatyckich fanów EDM – Ultra Korea straciło dwóch headlinerów, zaś Ultra Singapore musiało naprędce szukać nowego miejsca.

silesia beats

Trwa właśnie Ultra Korea najstarszy event tworzący markę Ultra Worldwide. Najbardziej skupiającym na sobie uwagę aliasem z tegorocznego lineupu jest z pewnością Swedish House Mafia, który miał całą imprezę zamknąć. Bardzo istotnym nazwiskiem w lineupie był także Martin Garrix – ale przez kontuzję kostki musiał odwołać występ. Młodego Holendra zastąpił Porter Robinson, który do swojego półtoragodzinnego seta jako Virtual Self dołożył kolejne 60 minut, które zagrał już pod swoim głównym aliasem.

Brak Martijna nie był jedynym problemem, z którym musieli zmierzyć się organizatorzy podczas pierwszego dnia festiwalu – awarii uległa bowiem główna scena.

jay_cluss

Bramy festiwalu pierwotnie miały być otwarte w piątek o godz. 13:00 lokalnego czasu, jednak ku zdziwieniu osób zgromadzonych przy wejściu ochrona nie pozwalała na wejście. Dopiero dwie godziny później pierwsze osoby zostały wpuszczone na teren AMG Everland Speedway, gdzie właśnie odbywa się event. Jak się okazało, opóźnienie było spowodowane awarią głównej sceny.

ultra

foto: YourEDM

Ostatecznie festiwal – mimo początkowych perturbacji – był kontynuowany zgodnie z planem. Dziesiątki tysięcy osób cieszyła się więc występami na aż czterech scenach. Jak się okazuje, to nie był koniec problemów – otóż swój występ z racji, tu cytat “nieprzewidzianych okoliczności”, odwołali headlinerzy tegorocznej edycji Ultra Korea, a więc Swedish House Mafia! Informacja ta pojawiła się w mediach społecznościowych trio oraz festiwalu.

Niestety organizatorzy nie będą w stanie znaleźć odpowiedniego zastępstwa dla Axwella, Sebastiana Ingrosso i Steve’a Angello – zmianie uległo więc timetable, które po odjęciu Szwedów wygląda nie za ciekawie…

silesia beats

W związku z tą – co by nie mówić – sporą wyrwą w lineupie, włodarze Ultra Korea postanowili zaoferować niezadowolonym gościom możliwość zwrotu biletu na trzeci dzień imprezy. W wypadku biletu jednodniowego, zostałaby zwrócona pełna wartość – natomiast w przypadku karnetu trzydniowego, zwrotowi podlegałaby 1/3 wartości tegoż.

Problemy nie ominęły też odbywającej się w ten sam weekend imprezy Ultra Singapore. Władze Singapuru nie pozwoliły bowiem na organizację wydarzenia w Ultra Park, dlatego organizatorzy na kilka dni przed eventem zostali zmuszeni do przeniesienia się do hali.

Mamy nadzieję, że takie problemy ominą europejską edycję festiwalu, a ta już za ponad miesiąc. Więcej wieści odnośnie obecnego stanu lineupu Ultra Europe znajdziecie pod tym linkiem.

ultra

jay_cluss

Fot. Rukes

kalendarz

silesia beats

Total
33
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?