swedish house mafia

Swedish House Mafia i Calvin Harris wśród producentów najnowszego albumu The Weeknd

Nowy album The Weeknd, zatytułowany “Dawn FM”, zawiera 16 utworów, w tym trzy stworzone przez topowe gwiazdy EDMu.

emuze.me

Seria “crossoverów, o które nikt nie pytał, ale których każdy potrzebował” w świecie muzyki chyba nigdy się nie skończy. Przed nami więc z pewnością wiele interesujących kooperacji, które – nawet jeśli nie będą rewolucyjne pod względem brzmienia – to wciąż będą godne odnotowania. W temacie zapowiedzianego z zaskoczenia na kilka dni przed premierą nowego albumu The Weeknd na to pierwsze rozstrzygnięcie z pewnością poczekamy. Ale za to bez wątpienia można stwierdzić, że “Dawn FM” to wydarzenie nie lada – szczególnie zważywszy na hype wokół Abela.

Świeży album Kanadyjczyka

Najnowszy album Kanadyjczyka składa się z 16 zupełnie nowych propozycji. Wiele wskazuje na to, że czołowym singlem promującym wydawnictwo już po premierze będzie “Sacrifice“. Jego pierwszy fragment mogliśmy usłyszeć już w sierpniu – wystarczyło oglądać klip do “Take My Breath” do końca.

emuze.me

Teraz otrzymaliśmy pełną wersję i przy odsłuchu nie da się po prostu wyrzucić z głowy skojarzeń z frenchowym brzmieniem, którego ikonami jest duet Daft Punk.

Dwa numery od SHM

Za proces produkcji kawałka odpowiadają Max Martin i Oscar Holter (producenci hitowego “Blinding Lights”, a także… Swedish House Mafia.

emuze.me

Co istotne – to nie jest jedyny kawałek, który Mafiosi stworzyli na “Dawn FM”. Drugą pozycją, w której palce maczali Axwell, Ingrosso i Angello, jest “How Do I Make You Love Me?“.

Przypomnijmy – to kolejny moment, w którym Abel i SHM przecinają się muzycznie. Kilka miesięcy temu ukazał się bowiem ich wspólny kawałek, zatytułowany “Moth To A Flame“.

W chwili premiery tego kawałka poznaliśmy także szczegóły trasy koncertowej “mafiosów”. Jedną z części “Paradise Tour” będzie występ w krakowskiej Tauron Arenie – więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem.

Calvin Harris również się udzielił

To jednak nie koniec dużych gwiazd EDMu zaangażowanych w produkcję nowego albumu The Weeknd. Utwór “I Heard You’re Married” (w którym wokalnie pojawił się także Lil Wayne), wyprodukował Calvin Harris.

I podobnie jak w przypadku, o którym pisaliśmy wyżej – Calvin Harris i The Weeknd również już kiedyś wydali collaba. W 2020 roku ukazał się kawałek zatytułowany “Over Now”.

emuze.me

The Weeknd “Dawn FM” – odsłuch

Pełny, trwający niemal 52 minuty, album “Dawn FM” możecie przesłuchać poniżej.

emuze.me

emuze.me

Total
18
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?