kontakt

Alias Swedish House Mafia wciąż elektryzuje fanów EDM. W dużej mierze ma na to wpływ już wyłącznie nostalgia – bowiem nie brak opinii, że ich wielki comeback był wielkim rozczarowaniem. Owszem, trasa koncertowa doszła do skutku (zahaczając chociażby o Polskę) – jednakże nie wiązały się z tym muzyczne premiery, na które czekało wielu słuchaczy.

Kto wie, może na ten stan rzeczy miały wpływ Columbia Records i Patriot Management – podmioty, z którymi Szwedzi niedawno zerwali podpisane w 2019 roku umowy. Jednakże wakat na posadzie menadżera tego kultowego już trio dość szybko został zapełniony.

Nowy manager z potężnym rosterem

Nowym menadżerem Mafiosów jest Wassim “Sal” Slaiby, postać mająca pod swoją kuratelą naprawdę solidny roster. Wszak takie aliasy, jak Bebe Rexha, French Montana, Doja Cat czy – w szczególności – The Weeknd mówią same za siebie.

Axwell, Sebastian Ingrosso i Steve Angello wciąż jednak są bez wytwórni – choć i tutaj byśmy tak z tą pewnością nie szarżowali. Co prawda w sieci nie pojawiło się oficjalne ogłoszenie, jednakże bardzo możliwe, że panowie powrócili do Universal Music. Świadczyć może o tym chociażby ponowne dodanie podstrony poświęconej Szwedom na swojej internetowej witrynie.

Również w kontekście nowej muzyki jest więcej pytań niż odpowiedzi. Całkiem niedawno pisaliśmy chociażby o dodaniu do bazy ASCAP (amerykański odpowiednik ZAiKSu) nowego utworu ich autorstwa. Jednakże na konkrety z pewnością jeszcze trochę poczekamy… albo i nie?

kontakt