Swedish House Mafia zagra na Ultra Europe (i nie tylko)!

Kalendarz szwedzkiej formacji jest coraz mocniej wypełniony – najpierw ogłoszono występ w Polsce, a teraz dorzucono występy na Ultra Europe i Ultra Korea!

2sher

Bezapelacyjnie najważniejszą wiadomością wczorajszego dnia w świecie EDM z naszego punktu widzenia jest chyba największe ogłoszenie festiwalowe sezonu – Swedish House Mafia wystąpi w Polsce, podczas Open’er Festivalu. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Jednak to nie jest jedyna ekscytująca bywalców letnich festiwali informacja dotycząca szwedzkiego trio – o ile wiadomość dotycząca polskiej lokalizacji była dla wielu sporym zaskoczeniem, o tyle potwierdzenie występu formacji w chorwackim Splicie podczas Ultra Europe było poprzedzone ciekawą kampanią teaserową, której intencji nie rozpozna już chyba tylko ktoś zupełnie niebędący w temacie SHM i ich wielkiego powrotu.

emuze.me

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiły się bowiem zdjęcia plakatów, zwiastujących występ zespołu w Splicie (o czym pisaliśmy na naszych łamach)…

…a w poniedziałek wieczorem, podczas wejścia na stronę Ultra Europe, można było zobaczyć animację, która mówi wszystko.

ultra

Te wszystkie wydarzenia poprzedziły oficjalne ogłoszenie, które miało miejsce na Facebook’u eventu w formie krótkiego filmu.

Tym samym poznaliśmy pierwszych artystów, którzy pojawią się podczas siódmej edycji Ultra Europe. Cały czas czekamy na jakieś szersze informacje, dotyczące kolejnych artystów, co notabene nie przeszkodziło organizatorom w wyprzedaniu trzech pul biletów. Obecnie karnet na wszystkie trzy dni festiwalu kosztuje 169 euro i można go zakupić tutaj, podobnie jak bilety w innych konfiguracjach – choć, co nietrudne do wydedukowania, najbardziej opłacalną opcją jest powiązanie wyjazdu na Ultra Europe z wakacjami nad Adriatykiem, na co w poprzednich latach zdecydowało się wielu fanów elektronicznych brzmień.

Jednak to nie koniec atrakcji – okazję na uczestniczenie w wyjątkowym show będą mieli także ci, którzy wybierają się na Ultra Korea – ponieważ równolegle z ogłoszeniem kolejnego europejskiego postoju na trasie koncertowej, został ogłoszony pierwszy występ w Azji – między 7 a 9 czerwca (dokładna data występu nie została jeszcze podana), właśnie podczas Ultra Korea.

kalendarz

Informacja – podobnie, jak w przypadku Splitu – została poprzedzona kampanią teaserową w postaci plakatów, rozwieszonych w Seulu.

Obecnie Axwell, Sebastian Ingrosso oraz Steve Angello mają zaplanowane na swojej trasie następujące lokalizacje:
2, 3 , 4 maja – Sztokholm, Szwecja
18 maja – Mexico City, Meksyk
7-9 czerwca (konkretna data nieznana) – Seul, Korea Południowa (Ultra Korea)
29 czerwca – Odense, Dania (Tinderbox)
6 lipca – Gdynia-Kosakowo, Polska (Open’er Festival)
12 lipca – Stavern, Norwegia (Stavernfestival)
13 lipca – Split, Chorwacja (Ultra Europe)
19 lipca – Helsinki, Finlandia (Weekend Festival)
26 lipca – Ibiza, Hiszpania
16 sierpnia – St. Pölten, Austria (Frequency Festival)
25 sierpnia – Daresbury, Wielka Brytania (Creamfields)
9 września – Berlin, Niemcy (Lollapalooza Berlin)


emuze.me

emuze.me

ultra

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?