Taco Hemingway rozbija bank nowym albumem. Jego numery dominują w Top 10 polskiego Spotify

“1-800-OŚWIECENIE” najpewniej będzie najgrubszym polskim wydaniem tego roku. Widać to już po pierwszym tygodniu od premiery.

PDC

Fani czekali na nowy album, i się doczekali. Taco Hemingway dokładnie tydzień temu wydał pierwszy od 2020 album zatytułowany “1-800-OŚWIECENIE“. Już dwa opublikowane w sierpniu utwory, “Gelato” i “Makarena Freestyle”, cieszyły się popularnością wśród młodych słuchaczy. Była to jednak tylko przygrywka do tego, co na platformach streamingowych zadziało się w pierwszym tygodniu od premiery tego wydawnictwa.

Mocne wejście

Już premierowy weekend był mocny. “1-800-OŚWIECENIE” wskoczyło na 3. pozycję globalnego rankingu premier płytowych na Spotify. Wyżej uplasowali się tylko Doja Cat i Lil Tecca, zaś niżej znalazła się chociażby Kylie Minogue.

emuze.me

To nie koniec – we wtorek polski oddział Spotify poinformował o pobiciu przez Taco rekordów w liczbie streamów w ciągu dnia, zarówno w podziale na artystę, jak i na album.

To wszystko złożyło się na mocno zaburzony przez utwory z “1-800-OŚWIECENIE” tygodniowy ranking najpopularniejszych na polskim Spotify utworów. Obecnie w zestawieniu znajdują się wszystkie kawałki z albumu, z czego w czołowej dziesiątce znajduje się ich aż 8. Hegemonię Filipa Szcześniaka przełamali Oki z wiralowym numerem “Jeremy Sochan” oraz Blacha 2115 i “Jolie Jolie”.

PDC

O ile wynik ten został wykręcony w głównej mierze za pomocą wyników z ostatniego weekendu, o tyle nowe utwory Taco wciąż cieszą się niemałą popularnością. Według danych za sam czwartek 28 września, w Top10 polskiego Spotify znajduje się 6 utworów z “1-800-OŚWIECENIE”.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?