Tchami wystąpi na FEST Festival 2021! Kto jeszcze dołączył dziś do lineup’u?

Tchami, Kazy Lambist, Rysy oraz Bass Astral x Igo – to elektroniczne aliasy, które zasiliły dziś lineup FEST Festival 2021.

sunrise

FEST Festival to jeden z nielicznych dużych festiwali, który planuje się odbyć w tym roku. Mimo niełatwej pandemicznej rzeczywistości agencja Follow The Step, która jest odpowiedzialna za tę imprezę, nie stopuje z ogłoszeniami. Organizator wydarzenia na terenie Parku Śląskiego niedawno zalał nas aliasami, które zagrają w ramach czterech Kręgów Tanecznych. Na tych scenach usłyszymy techno, house, drum and bass, psytrance i wiele innych gatunków muzyki elektronicznej.

Jednak już wcześniej otrzymaliśmy sporo EDMowych artystów – a wśród nich między innymi Kygo, Alan Walker, Fisher, Kungs, Purple Disco Machine, Robin Schulz czy Sam Feldt. Do solidnego – na tamten moment – lineupu dziś dołączył Tchami. Nie brakuje też reprezentantów innych gatunków oraz kolejnych czołowych polskich nazw.

kalendarz

Powrót Tchamiego do Polski

Do tej pory już kilka razy mieliśmy okazję usłyszeć występ Francuza na polskich ziemiach. Ostatnim razem Tchami wystąpił na Sunrise Festival 2019. Jednak set w Podczelu miał miejsce dwa lata temu, a od tej pory producent zdążył wydać swój debiutancki album oraz współpracować z Lady Gagą nad jej kolejnym albumem. Fani DJa występującego z koloratką z pewnością zastanawiają się, jakie utwory z “Year Zero” zagra w Parku Śląskim. Ich ciekawość zostanie zaspokojona już 11 sierpnia – to właśnie tego dnia Tchami wystąpi na FEST Festivalu.

kalendarz

Kolejny francuski reprezentant

To nie jest jedyny Francuz, który dziś zasilił skład artystów. Kazy Lambist w swoim secie zabierze nas na spokojną podróż po słonecznym południowym francuskim wybrzeżu. Jego twórczość inspirowana jest gatunkami takimi jak electro pop oraz french touch. Uważany jest za perfekcjonistę, co można usłyszeć podczas jego występów. Kazy Lambist wystąpi na terenie Parku Śląskiego już 14 sierpnia.

Garść lokalnej elektroniki

Ogłoszenie występu francuskich producentów to nie jedyne bookingi, które zostały dziś ogłoszone w ramach FEST Festivalu. Wśród mocnych nazw reprezentujących różne gatunki znaleźli się również polscy artyści związani z muzyką elektroniczną.

sunrise

Rysy

Wojtek Urbański i Łukasz Stachurko w ramach wspólnego projektu właśnie wydają swój kolejny album. O niespodziewanym powrocie duetu pisaliśmy już na naszych łamach. Formacja Rysy wraz ze swoim nowym materiałem zaatakuje tego lata sceny polskich festiwali. Po ogłoszeniu w ramach Open’er Park przyszedł czas na FEST Festival. Jednak ten występ zasługuje na szczególną uwagę – wszak gościnnie na scenie pojawią się również Michał Anioł i Justyna Święs.

Pierwszego artystę możecie kojarzyć z dwóch singli zapowiadających album Rysy. Justyna za to szerzej rozpoznawalna jest jako połowa formacji The Dumplings. Jednak piosenkarka nie od dziś współpracuje z Wojtkiem i Łukaszem – na pierwszym krążku duetu Święs udzielała się w większości utworów.

Bass Astral x Igo

Po dwóch edycjach Męskiego Grania ciężko o fana polskiej muzyki, który nie kojarzyłby charakterystycznego wokalu Igo. Na co dzień artysta ten związany jest z dwoma projektami muzycznymi – Clock Machine i Bass Astral x Igo. Drugi z nich to duet współtworzony z producentem ukrywającym się za aliasem Bass Astral. Kuba, bo tak ma na imię współtwórca BAxI, miał okazję grać seta przed występem Flume na warszawskim Torwarze w 2019 roku. Już w tym czasie można było śmiało przyznać, że jego wspólny z Igorem projekt podbił serca polskich słuchaczy. Na początku 2019 roku wyprzedali oni trzy koncerty w Progresji, by za pół roku mieć halową trasę koncertową, w tym dwa koncerty na wspomnianym już Torwarze.

kalendarz

kalendarz

Wyjątkowy styl produkcji i głos Igo wzajemnie się uzupełniają, a występy na żywo zmieniają miejsca koncertowe w taneczne parkiety. Ten klimat podkreśla liczba wyświetleń ich najpopularniejszego koncertu wrzuconego na YouTube – którego zobaczyło ponad 4,4 miliona osób. Dlatego tym bardziej warto zahaczyć o występ tego duetu podczas FEST Festivalu. Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów każdego występu Bass Astral x Igo jest cover “Would” Alice The Chains, którego nie powinno zabraknąć w Parku Śląskim.

Na deser… kolejna porcja artystów

Nie tylko elektroniką człowiek żyje. FEST Festival jest multigatunkowym wydarzeniem, choć tegoroczną edycję definitywnie przejęły nasze ulubione rytmy. Nie brakuje jednak nazwisk z lokalnej sceny, jak i zagranicznych talentów. W Parku Śląskim w dniach 11-14 sierpnia usłyszymy również występu od artystów znanych jako:

sunrise

Ashnikko
Bedoes
Hania Rani
Julia Pośnik
Natalia Przybysz
PRO8L3M

Pełny lineup imprezy znajdziecie tutaj.

kalendarz

Total
15
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?