Kultowe “The Age Of Love” z kolejnym odświeżeniem. Tym razem wykonali je Pete Tong i ARTBAT

Pete Tong oraz ukraiński duet ARTBAT zremiksowali pochodzący z 1990 roku klasyk pod tytułem “The Age Of Love”.

pdc

Wraz ze wzrostem popularności techno, chętniej słuchane zaczęły być także największe aktualne hity tego nurtu. Nie dziwi więc fakt, że nowa wersja “Age Of Love“, za którą stoją Charlotte de Witte i Enrico Sangiuliano zyskała taki rozgłos. Najchętniej kupowany w 2021 roku techno track (a konkretnie jego oryginał sprzed wielu lat) doczekał się właśnie kolejnej wersji, za którą stoją legenda tanecznej elektroniki oraz młode talenty melodycznej części sceny.

Tong w dobrej formie

Znany przede wszystkim ze swoich audycji w BBC Radio 1 Pete Tong zaprezentował na początku 2022 roku najświeższą edycję kompilacji “Ibiza Classics“, zawierającą nowe wersje największych sztosów z Białej Wyspy. Wydawnictwo to koresponduje zresztą z realizowanym od 2016 roku w Wielkiej Brytanii konceptem koncertów z muzyką elektroniczną podaną w wersji symfonicznej. Na czele tego projektu stoi oczywiście Tong, więc powiązanie przypadkowe nie jest.

Kolejna wersja klasyka

Jednym z kawałków, które znajdują się na składance, jest właśnie wydane oryginalnie w 1990 roku “Age Of Love”. Właśnie ten charakterystyczny motyw z jeszcze bardziej zapadającym w pamięć samplem wokalnym trafił na warsztat brytyjskiego producenta oraz duetu ARTBAT. Tym samym numer zyskał kolejne już życie – tym razem mocno w stylu ukraińskiego duetu.

Kawałek ukazał się w dwóch wersjach – oryginalnej i wydanej kilka dni temu ARTBAT Rave Mix. Wersje te nie różnią się od siebie znacznie – tak więc różnice wyczują w głównej mierze koneserzy – ale za to w obydwóch dostajemy znane już artbatowe brzmienie, które przecież podbiło serca wielu fanów bardziej undergroundowej muzyki.

Świeżą (acz jedną z wielu w historii EDMu) wersję “Age Of Love” możecie sprawdzić już teraz, poniżej.

pdc

Total
14
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?