chainsmokers

The Chainsmokers zagrają seta… w kosmosie. “Zawsze o tym marzyliśmy”

The Chainsmokers podjęli w ostatnim czasie współpracę z World View, w ramach której… zagrają set w stratosferze.

sb

Duet The Chainsmokers po powrocie z długiej przerwy nie próżnuje. Po wydaniu albumu “So Far So Good” panowie sukcesywnie dokładają kolejne utwory do wersji deluxe wydawnictwa. To jednak nic – Alex i Drew podjęli współpracę z firmą World View, zajmującą się turystyką kosmiczną. W ramach współpracy Amerykanie zostaną wyniesieni do stratosfery, gdzie… zagrają DJskiego seta!

Set nie z tej ziemi

Przed paroma dniami firma World View ogłosiła, że podjęła współpracę z muzycznym duetem The Chainsmokers, w ramach której Alex Pall i Drew Taggart mają zostać wyniesieni w kapsule ciśnieniowej do stratosfery i zagrać tam seta. Tym samym panowie staną się pierwszymi muzykami na świecie, którzy wystąpią “poza Ziemią”.

Zawsze marzyliśmy o podróży w kosmos. Jesteśmy podekscytowani współpracą z World View, dzięki której możemy przeżyć tę przygodę. Wiemy, że widoki Ziemi i kosmosu będą niesamowite i inspirujące. Mamy nadzieję, że lot wpłynie na naszą kreatywność i wykorzystamy ją w przyszłych projektach.

The Chainsmokers

Loty rozpoczną się w 2024. Amerykańscy producenci mają być jednymi z pierwszych turystów, których World View zabierze na kosmiczną podróż.

Nowy wymiar podróżowania

World View to firma, której celem jest “inspirowanie ludzi do ponownego odkrywania Ziemi“. Organizowane przez przedsiębiorstwo wycieczki mają kosztować 50 000 dolarów amerykańskich (w tym 500 dolarów zaliczki). Podczas każdej wyprawy 8 uczestników zostanie wyniesionych przez 2-osobową załogę na wysokość prawie 23 mil. Tam będą mieli możliwość przez 6 do 8 godzin podziwiać krzywiznę Ziemi, wschód Słońca oraz ciemność kosmosu.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że The Chainsmokers udadzą się w tę inspirującą podróż podczas jednego z naszych lotów. Jednym z naszych celów jest uczynienie turystyki kosmicznej bardziej dostępną dla ludzi ze wszystkich środowisk, w tym artystów, o których wiemy, że mogą opowiadać wspaniałe historie po zobaczeniu cudu Ziemi i kosmosu. World View jest dumny, że jest pierwszą firmą zajmującą się turystyką kosmiczną, która zapewnia to doświadczenie artystom muzycznym.

Ryan Hartman, dyrektor generalny World View

Więcej o World View przeczytacie na ich oficjalnej stronie. A nuż ktoś się skusi na lot…

Nie ma próżnowania

The Chainsmokers pół roku temu wrócili na scenę po dwuletniej przerwie. Trzeba przyznać, że przez ostatnie miesiące nie próżnowali. W maju wypuścili album “So Far So Good”, który pozwoliliśmy sobie zrecenzować, a który w ostatnim czasie rozrósł się o kolejne kilka tracków. Polscy fani z pewnością oczekują na występ Amerykanów na FEST Festival. Miejmy nadzieję, że w Parku Śląskim w Chorzowie będą grało im się równie dobrze, co w kosmosie.

sb

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?