daft punk

Co spowodowało zakończenie Daft Punk? Thomas Bangalter – jeden z członków duetu – wyjaśnia

W wywiadzie dla BBC Thomas Bangalter, jeden z członków ikonicznego duetu Daft Punk, wyjaśnił przyczyny zamknięcia projektu w 2021 roku.

PDC

Minęło już ponad dwa lata od momentu, w którym Daft Punk oficjalnie zakończyło swoją muzyczną działalność. Pamięć o legendarnej formacji jest jednak cały czas żywa. Jakiś czas temu mogliśmy dowiedzieć się jak powstały ich ikoniczne hełmy, a już niedługo doczekamy się reedycji albumu “Random Access Memories”. W ostatnich dniach Thomas Bangalter w wywiadzie dla BBC, rzucił nowe światło na temat zakończenia projektu.

Przyczyną technologia?

Jeden z członków formacji opowiedział między innymi o swoich motywacjach związanych ze stworzeniem w latach 90. robotycznego projektu. Dowiedzieliśmy się także, że koncept ten w obecnych czasach już do niego nie przemawia.

emuze.me

Daft Punk był projektem, który z wykorzystaniem robotów zacierał granicę między rzeczywistością a fikcją. Dla mnie i Guy-Manuela było bardzo istotne, aby nie psuć stworzonej narracji.

Thomas Bangalter dla BBC

Próbowaliśmy użyć konceptu robotów do wyrażenia czegoś, czego maszyna nie może poczuć, ale człowiek już może.
Tak bardzo jak kocham tę postać, ostatnią rzeczą, o której bym pomyślał to bycie robotem w 2023 roku.

Thomas Bangalter dla BBC

Ze słów Thomasa jasno wynika, że producenci wraz z upływem czasu zaczęli czuć się źle z motywem robotów, który w dzisiejszych czasach mógłby być po prostu spalony. Wpływ na takie przemyślenia miał oczywiście rozwój sztucznej inteligencji oraz jej popularyzacja. Twórcy “One More Time” chcieli swobodnie odejść od własnego konceptu, który trwał przez aż 28 lat. Teraz obaj panowie chcą skupić się na zupełnie nowych dla siebie projektach.

Co dalej?

Tak na przykład po rozpadzie duetu, Thomas Bangalter zdecydował się pójść w stronę… muzyki klasycznej. “Mythologies” jest jego pierwszym solowym albumem, który został wydany 7 kwietnia tego roku na potrzeby orkiestry Orchestre National Bordeaux Aquitaine.

PDC

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?