Spotify Top 100

Spory wkład w rozwój światowej sceny EDM i w to, jak wygląda ona obecnie, przez lata miały radio shows. Swego czasu mieliśmy nawet taki okrej, kiedy każdy mniej i bardziej popularny DJ czy producent wypuszczał swój podcast. Lata świetności takich aktywności są już jednak za nami – na scenie pozostały niemalże wyłącznie największe marki. Wśród nich miał swoje naprawdę solidne miejsce miał także Hardwell.

Obecnie przebywający na ponad dwuletnim wolnym producent już w 2011 roku uruchomił swój podcast – Hardwell On Air. Był to jeden z filarów jego marszu na szczyt rozpoznawalności wśród słuchaczy muzyki elektronicznej.

Copiątkowa audycja stała się jednym z najważniejszych miejsc z EDMowymi nowościami, co słuchacze doceniają po dziś dzień. Radio show Robberta jest bowiem według 1001tracklists najpopularniejszym takim programem w sieci.

Jednakże wszystko co dobre, kiedyś się kończy – tym samym 500. odcinek Hardwell On Air niespodziewanie okazał się być tym ostatnim.

Do tej pory mniejsi DJe i producenci zaprzestawali kontynuować swoje audycje i raczej nie odbijało się to większym echem. Duzi gracze natomiast przyzwyczaili nas do rebrandingów, czy delikatnej zmiany koncepcji swoich radioshows. Robbert poszedł inną drogą, decydując o losie swojej audycji w dość nieszablonowy sposób – po prostu zakończył ją.

Nie zostajemy jednak z pustymi rękami

Zakończenie tego ważnego dla Robberta projektu zbiega się w czasie ze startem czegoś nowego. Revealed Recordings – czyli wytwórnia muzyczna Holendra – równocześnie uruchamia livestream 24/7 na swoim kanale YouTube. Określany on jest jako nowy rozdział i pewnego rodzaju zastępstwo dla Hardwell On Air na miarę dzisiejszych czasów. Znajdziemy tam najnowsze wydawnictwa wytwórni, guestmixy, masterclassy i wiele więcej treści, która pojawi się w niedalekiej przyszłości.

Nie wiemy na ten moment co z przyszłością Hardwell On Air: Off The Record, czy Revealed Radio. W żadnej z tych audycji nie ogłoszono nic konkretnego. Pozostaje nam jedynie odczekać kolejny tydzień i sprawdzić, czy się pojawią. Niestety bardzo prawdopodobnym jest to, że HOA:Off The Record jako komplementarne show zostało zakończone wczoraj na 191 odcinku.

Spotify Top 100