Your Ghost Production

Branża festiwalowa od miesięcy walczy o tegoroczny sezon. Powrót dużych imprez w głównej mierze uzależniony jest od przebiegu akcji szczepień – a ta w Europie ma nabrać rozpędu podczas najbliższych miesięcy. Już teraz w Izraelu niemal połowa populacji jest po szczepieniach – tym samym zniesione zostały tam niemal wszystkie restrykcje. Tą drogą najpewniej pójdą również europejskie kraje, w tym Belgia. To właśnie tam (a konkretnie w miejscowości Boom) rokrocznie odbywa się festiwal Tomorrowland.

Nowe daty Madness

Impreza z wiadomych przyczyn nie odbyła się w ubiegłym roku. Realizacja tegorocznej edycji również nie jest pewna w stu procentach. Jednakże organizatorzy wierzą w tegoroczne Madness – dlatego też, po rozmowach z belgijskim rządem, zostały ogłoszone nowe daty festiwalu.

Impreza odbędzie się w tym roku w dniach 27-29 sierpnia i 3-5 września. Tym samym tegoroczny Tomorrowland nie zostanie okrojony do jednego weekendu. Oczywiście wszystko zależy od rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem – co zastrzegają organizatorzy w zamieszczonym na stronie imprezy oświadczeniu. Według szacunków włodarzy Tomorrowland, potwierdzenie dat powinno mieć miejsce w maju.

Jesteśmy pozytywnie nastawieni i mamy nadzieję na niezapomniany koniec lata 2021 roku, ale zdajemy sobie sprawę, że jest również ryzyko, że 16. edycja Tomorrowland może odbyć się dopiero w 2022 roku. Spodziewamy się, że w maju będziemy mogli wrócić do Was ze szczegółową aktualizacją. Na razie będziemy ciężko pracować, aby zrealizować najpiękniejszy i najbezpieczniejszy festiwal.

Twórcy imprezy zaznaczyli również, że będą działać zgodnie z rządowymi wytycznymi.

Tomorrowland jest wdzięczny za tak bliską i pozytywną współpracę z lokalnymi i krajowymi rządami oraz ekspertami. Wszelkie decyzje i wytyczne dotyczące wydarzeń plenerowych, które zostaną podjęte w najbliższych miesiącach, będą przestrzegane.

Na stronie internetowej Tomorrowland pojawiła się również rozpiska dotycząca dotychczas zakupionych biletów i tego, w których dniach będą one ważne.

O możliwym przeniesieniu festiwalu na końcówkę sierpnia wspominaliśmy już na początku ubiegłego tygodnia. Z kolei w ubiegły piątek pisaliśmy o potwierdzeniu zmiany terminu przez jedną z sióstr NERVO.

Ponad 8 milionów złotych od rządu

Organizatorzy Tomorrowland otrzymali również od rządu flamandzkiego pomoc finansową. Wynosi ona 1,8 miliona euro (około 8,3 miliona złotych) i ma pomóc w organizacji tegorocznej edycji festiwalu. Kwota ta będzie bezzwrotna w sytuacji, kiedy Madness będzie musiało zostać przeniesione na 2022 rok. Jeśli event odbędzie się do końca roku – wtedy ten grant będzie musiał zostać zwrócony.

Na podobną pomoc mogą liczyć inne, planowane na drugą połowę roku, belgijskie festiwale.

Co z Sunrise Festival?

Na ruchy Belgów uważnie patrzą również organizatorzy Sunrise Festival. W temacie ruchów MDT Production odnośnie tegorocznej edycji imprezy wypowiedział się w ostatnich dniach Adrian Nijak, administrator oficjalnej Sunrise’owej grupy na Facebook’u.

Dzisiejsze oświadczenie włodarzy festiwalu Tomorrowland powinno przyspieszyć podjęcie decyzji przez Krzysztofa Bartyzela i jego ekipę. Przypomnijmy – w wywiadzie dla RMF MAXXX organizator imprezy wspominał, że decyzje strony belgijskiej będą istotne w kontekście przyszłych ruchów Polaków.

Bazując na decyzjach Belgów, możemy spodziewać się przełożenia kołobrzeskiego eventu na termin bliższy jesieni. Jednakże na oficjalne doniesienia musimy jeszcze poczekać.

Your Ghost Production