Koronawirus zbiera swoje żniwo. Tomorrowland Winter 2020 odwołane!

Zimowa edycja Tomorrowland miała odbyć się w dniach 14-21 marca we francuskich Alpach. Organizatorzy imprezy wystosowali na ten temat oświadczenie.

silesia beats

Dopiero co zastanawialiśmy się jaki wpływ koronawirus może mieć na EDMowe festiwale, a już otrzymujemy pierwsze – bardzo smutne odpowiedzi. Francuski minister zdrowia Olivier Veran zakazał w weekend organizacji imprez masowych. W związku z tym organizatorzy Tomorrowland Winter muszą odwołać tegoroczną edycję imprezy odbywającej się we francuskich Alpach.

Odwołane imprezy masowe

W ciągu ostatniej doby liczba zarażonych koronawirusem we Francji wzrosła do 285 osób. Właśnie z powodu coraz szerszego rozprzestrzenienia się wirusa, tamtejszy minister zdrowia Olivier Veran zakazał organizacji imprez, w których będzie uczestniczyć powyżej 5000 osób.

jay_cluss

Wszystkie zgromadzenia publiczne, w których zgodnie z deklaracjami organizatorów ma uczestniczyć więcej niż 5000 osób, zostają odwołane

Olivier Veran – minister zdrowia

Odwołany został między innymi półmaraton w Paryżu, czy targi nieruchomości Mipim, które miały się odbyć na początku marca. Niestety, nie omija to też zimowej edycji belgijskiego festiwalu, która miała odbyć się w Alpe d’Huez w dniach 14 – 21 marca. Agencja ID&T – organizatorzy eventu – wydała oświadczenie, które ukazało się na social mediach.

ultra

Na początku lutego rozpoczęliśmy tworzyć Tomorrowland Winter 2020 w Alpe d’Huez. Dziś z ogromnym bólem serca musimy poinformowac, że rząd francuski postanowił odwołać tegoroczną edycję. byliśmy w bliskim kontakcie z rządem francuskim w sprawie wirusa COVID-19 (koronawirusa) i ostatecznie otrzymaliśmy ich oficjalną decyzję.

Rząd francuski podejmuje drastyczne kroki w odniesieniu do wirusa COVID-19 we Francji. Dlatego wymuszają anulowanie dużych wydarzeń, gromadzących ludzi różnych narodowości na zamkniętych terenach festiwalowych.

Teren narciarski Alpe d’Huez Grand Domaine Ski (Alpe d’Huez, Oz en Oisans, Vaujany, Auris i Villard Reculas) pozostanie otwarty dla wszystkich odwiedzających, podobnie jak wszystkie inne ośrodki narciarskie we Francji. Z wszystkimi naszymi gośćmi skontaktujemy się osobiście, za pośrednictwem poczty elektronicznej i konta Tomorrowland, w sprawie dalszych kroków.

Tomorrowland Winter

Tomorrowland Winter ofiarą koronawirusa

Tomorrowland Winter jest pierwszym europejskim festiwalem z muzyką elektroniczną, który został odwołany z powodu koronawirusa. Wcześniej anulowano chociażby pierwszą edycję Ultra Abu Dhabi, a także Ultra Music Festival 2020 w Miami. To może być jednak dopiero początek odwoływania mniejszych i większych imprez, właśnie ze względu na bezpieczeństwo. Będziemy się bacznie przyglądać kolejnym decyzjom organizatorów imprez, dla których ostatnie dni z pewnością są naprawdę ciężkie.

kalendarz

silesia beats

Total
57
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?