Ultra Music Festival 2020 zostało ODWOŁANE!

Decyzję podjęto po środowych rozmowach władz miasta z organizatorami imprezy. Powodem – jak nietrudno się domyślić – koronawirus.

sunrise

Wszyscy chcielibyśmy, żeby był to marny clickbait. Niestety, sytuacja od momentu wyemitowania na naszych łamach tego artykułu zmieniła się o 180 stopni.

Jak donosi lokalny serwis Miami Herald, podczas środowych rozmów władz miasta z organizatorami Ultra Music Festival podjęto decyzję o nieorganizowaniu imprezy w terminie 20-22 marca. Już przed spotkaniem miejski komisarz Joe Carollo oraz burmistrz Miami Francis Suarez mówili dziennikarzom o chęci przełożenia imprezy z powodu koronawirusa.

kalendarz

Pierwsza taka sytuacja w historii

Według obecnego stanu wiedzy, impreza zostanie przełożona – prawdopodobnie aż o rok. Oznaczałoby to ni mniej ni więcej jak to, że Ultra Music Festival 2020 zostaje odwołane. Byłaby to pierwsza taka sytuacja w ponad dwudziestoletniej historii festiwalu. Oficjalne stanowisko władz miasta i organizatorów festiwalu poznamy w piątek o 15:00 czasu polskiego.

kalendarz

Jednak niektórzy artyści zdejmują występ w Bayfront Park ze swoich kalendarzy już teraz, nie czekając na oficjalne ogłoszenia. Zrobili to chociażby David Guetta i Martin Garrix.

Najciężej mają fani…

Sytuacja jest trudna w szczególności dla wielu Ultranauts, którzy od dawna mają zabookowane bilety, noclegi czy urlopy w pracy, a czego ot tak odkręcić nie mogą. W związku z tym wielu z nich w mediach społecznościowych deklaruje przybycie do Miami pomimo odwołania imprezy. W tym samym czasie odbywa się bowiem Miami Music Week. Jednak tutaj są szanse, że liczne wydarzenia mające wtedy miejsce w mieście nie zostaną anulowane.

sunrise


Ultra Music Festival 2020 miało odbyć się w dniach 20-22 marca 2020 roku. Podczas wielkiego powrotu na Bayfront Park miało zagrać wielu czołowych artystów EDM z całego świata. Pełny skład lineupu znajdziecie pod tym linkiem.

Wcześniej informowaliśmy o odwołaniu innej imprezy spod bandery Ultra. Na 3 dni przed startem anulowano bowiem pierwszą edycję Ultra Abu Dhabi. Pod znakiem zapytania stoi także Tomorrowland Winter. Władze Francji wydały bowiem zakaz organizacji imprez masowych na więcej niż 5 tysięcy osób. W tym wypadku cały czas czekamy na wieści od organizatorów.

Z kolei w naszym kraju do tematu odnieśli się organizatorzy Heartbeat Festival oraz TME, agencja odpowiedzialna za najbliższy duży event z EDMem w naszym kraju Dreamstate Europe.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
29
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?