Tragedia na Medusa Festival. Nie żyje jedna osoba, ponad 40 rannych

Do tragedii doszło podczas Medusa Festival 2022 w Hiszpanii. W wyniku silnego wiatru zginął 22-latek, a około 40 osób zostało rannych.

kontakt

Warunki pogodowe mają duży wpływ na tegoroczne festiwale. Jako koronny przykład w naszym kraju uchodzi oczywiście ewakuacja Open’er Festival – jednakże, jak się okazuje, nie jest to najbardziej ekstremalna sytuacja tego sezonu. Do tragicznego wydarzenia doszło bowiem podczas tegorocznej edycji Medusa Festival w hiszpańskiej prowincji Walencja. W wyniku silnego wiatru zginął 22-latek.

Medusa Festival – hiszpańskie święto elektroniki

Odbywający się na plaży w miejscowości Cullera Medusa Festival to hiszpańskie święto elektroniki. W lineup’ie tegorocznej edycji znalazły się największe gwiazdy światowego EDM, a w szczególności Afrojack, David Guetta, Steve Aoki i Timmy Trumpet. W tym roku festiwal powrócił po pandemicznej przerwie. Nie takiego powrotu spodziewali się jednak uczestnicy.

Medusa Festival 2022 line up
Medusa Festival 2022 – line-up

Tragiczne wieści z Hiszpanii

W sobotę nad ranem organizatorzy Medusa Festival postanowili zawiesić imprezę ze względu na pogarszające się warunki pogodowe. O swojej decyzji poinformowali uczestników za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W związku z niepogodą występującą we wczesnych godzinach porannych 13 sierpnia 2022 r. oraz w celu zapewnienia bezpieczeństwa koncertowiczom, pracownikom i artystom zgromadzonym na Medusa Festival, organizatorzy zawieszają na ten moment działanie festiwalu.

Dyrekcja Medusa Festival

Filmy zamieszczane w mediach społecznościowych przedstawiają silne podmuchy wiatru oraz spadające elementy infrastruktury podczas ewakuacji. W takich okolicznościach zginął 22-latek, a ponad 40 osób zostało rannych.

Dyrekcja festiwalu za pośrednictwem mediów społecznościowych złożyła wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

Jesteśmy całkowicie zdruzgotani i przerażeni tym, co wydarzyło się rano.

Dyrekcja Festiwalu Medusa pragnie wyrazić głębokie i szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom dotkniętym fatalnymi konsekwencjami, które miały miejsce zeszłej nocy.

Kilka godzin temu miasto Cullera i inne okolice zostały zaskoczone wyjątkowymi warunkami pogodowymi, które wyrządziły różne szkody w infrastrukturze naszej imprezy. Około 4 nad ranem niespodziewana i gwałtowna wichura zdewastowała niektóre obszary festiwalu, zmuszając zarząd do podjęcia natychmiastowej decyzji o ewakuacji, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, pracownikom i artystom.

Niestety niszczycielskie zjawisko meteorologiczne spowodowało, że niektóre konstrukcje spowodowały nieoczekiwane zdarzenia.

Przesyłamy wsparcie i miłość do poszkodowanych w tych trudnych i smutnych chwilach. Nasze myśli są z nimi cały czas, kierownictwo Medusa Fesitval pozostaje do Twojej dyspozycji zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Dyrekcja Medusa Fesitval

W sobotnie popołudnie włodarze imprezy poinformowali o odwołaniu pozostałych trzech dni imprezy.

Bezpieczeństwo uczestników naszego wydarzenia zawsze było dla nas absolutnym priorytetem. Tak samo, jak pracowników i artyśtów. Wierzymy, że wszyscy, którzy nas znają, wiedzą, że najważniejszym dla nas jest chronić Was wszystkich podczas każdego naszego wydarzenia. Ponieważ jest to nasza maksyma, organizatorzy Medusa Festival podjęli decyzję o odwołaniu naszego festiwalu.

Przewidywane niekorzystne i niespodziewane warunki pogodowe, które mają się pojawiać przez cały dzień, zmuszają nas moralnie i z odpowiedzialności do zakończenia edycji 2022.

Sezon festiwalowy trwa, a lato to okres, w którym dość często mają miejsce niebezpieczne i niespodziewane zjawiska atmosferyczne. Uważajcie na siebie!

Total
4
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?