Tranceformations 2022 tylko z paszportem covidowym. Decyzję podjęła społeczność, choć krytyki nie brak

Ostatnio wprowadzone rozporządzenie pozwala na realizację polskiego święta trance’u tylko z udziałem osób posiadających certyfikat covidowy.

emuze.me

Już za trochę ponad miesiąc, a dokładnie 29 stycznia ma odbyć się kolejna impreza organizatorów Euforia Festivals – Tranceformations. We wrocławskiej Hali Stulecia mają wystąpić między innymi Richard Durand czy Neelix. Niestety, problem zaczyna się w momencie, kiedy weźmiemy pod uwagę wprowadzone w ubiegłym tygodniu rozporządzenie. Uniemożliwia ono dostęp do wydarzenia dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od statusu zaszczepienia przeciwko COVID-19.

Community Euforii wybrało

Organizatorom pozostały więc dwie opcje – przeniesienie wydarzenia na inny termin lub organizacja Tranceformations 2022 w terminie, ale tylko dla osób zaszczepionych. I właśnie o ten aspekt zapytani zostali fani eventów Euforia Festivals na Facebook’u.

W chwili obecnej rozporządzenie zezwala nam na zorganizowanie naszego koncertu bez żadnych ograniczeń pod jednym warunkiem: koncert wyłącznie dla osób zaszczepionych.

W przypadku organizowania koncertu także dla osób niezaszczepionych, nakłada się na organizatora obowiązek egzekwowania 15 m2 na osobę oraz (także w przypadku koncertu tylko dla zaszczepionych) weryfikacji unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19.

Zgłaszając koncert jako wydarzenie dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych ogranicza nas to do frekwencji rzędu 400 osób, w przypadku gdy wszyscy okażą się dokumentem (paszport, kod qr) limity, które napotykamy są dla nas w zupełności wystarczające.

Niestety według naszych informacji taki stan rzeczy utrzyma się przez dłuższy czas.

Dla wielu z Was taka segregacja jest niedopuszczalna, a na temat jej słuszności można by dyskutować bez końca…

Jak będziemy weryfikować osoby zaszczepione? Przez okazanie w/w dokumentów. W jaki sposób będziemy ne weryfikować? Wzrokowo, bo tylko tego wymaga rozporządzenie (na chwilę obecną) 🙂

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniu Wasz bilet zachowa ważność na Euforia Festival oraz przyszłoroczną edycję TF, a w przypadku chęci otrzymania zwrotu obecne systemy sprzedażowe (biletomat oraz abilet) pozwolą na bezproblemowy zwrot, ponieważ pieniądze za zakupione bilety postanowiliśmy zachować na kontach wspomnianych partnerów do zakończenia festiwalu.

Problemy, ze zwrotami, które napotykacie w związku z zakończeniem działalności wlotki.pl spowodowane są koniecznością ręcznych weryfikacji, co w chwili obecnej nie będzie miało miejsca ze względu na pełną automatyzację systemów.

Zmierzając do meritum tego posta, decyzję na temat dalszych losów TF 2022 chcielibyśmy podjąć na podstawie Waszych opinii, więc zapraszamy do ankiety.

Adrian Ratajczak, Euforia Festivals

Na facebook’owej grupie #EuforiaFamily uruchomiona została ankieta. Wynika z niej, że większość osób woli, aby tegoroczne Tranceformations zostało zorganizowane tylko dla osób zaszczepionych.

W związku z tym Tranceformations 2022 będzie wydarzeniem tylko dla zaszczepionych. Aby wziąć udział, osoby będą musiały pokazać przy wejściu (oprócz biletu) ważny certyfikat szczepienia na COVID-19, dokument potwierdzający przebycie choroby lub negatywny test na obecność wirusa.

“Jak blisko człowiekowi od miłości do skrajnej nienawiści”

Pomimo zagłosowania przez większość na taką formę odbycia się wydarzenia, decyzja spotkała się z negatywnymi komentarzami. Adrian Ratajczak, włodarz agencji Euforia Festivals, odniósł się do całej sytuacji na swoim Facebook’u.

Przerażające jest jak blisko człowiekowi od miłości do skrajnej nienawiści gdy coś nie idzie po jego myśli, a brak zrozumienia dla drugiej strony, która jest postawiona pod ścianą mrozi krew w żyłach.

Gdy prawie półtorej roku temu stawaliśmy na rzęsach by zastępczy dla Euforia Festival Movement odbył się za wszelką cenę, byliśmy gloryfikowani za to, że organizujemy event, który z góry skazany jest na finansową porażkę, bowiem zarobić na taki skład i produkcję przy frekwencji jaką wtedy zezwalały nam osiągnąć ówczesne przepisy było niemożliwe.

Jak by tego było mało zorganizowaliśmy dla Was darmowy transport i to wszystko po to żeby wyjść z twarzą z sytuacji, w której zostaliśmy postawieni. Gdyby ktoś jeszcze nie zrozumiał: Movement nawet przy osiągnięciu maksymalnej możliwej frekwencji nie miał prawa zarobić, kto ma choć minimalne pojęcie o realiach branży ten szybko potwierdzi moje słowa.

Teraz gdy każda z naszych działalności cierpi przez pandemię (kluby, eventy, restauracje) a my nadal mamy do opłacenia leasingi, codzienne rachunki, wypłaty dla rodzin pracujących u nas, staramy się funkcjonować Wy macie sumienie pisać nam m.in. w wiadomościach: “pies Was j**al”, “obyście upadli” itd.

Przykre to i bardzo smutne, po tym co razem przeszliśmy.

Adrian Ratajczak, Euforia Festivals

Póki co, realizacja imprezy dla osób posiadających certyfikat covidowy jest jedyną opcją dla organizatorów, by Tranceformations 2022 doszło do skutku i nie zostało przełożone na 2023 rok.

Wielu z Was pyta czy oświadczenia, które były stosowane do tej pory wchodząc na ten festiwalu wystarczą? Niestety nie.

Wchodząc na teren koncertu należy spełnić poniższe wytyczne, które określa rozporządzenie z dnia 14 grudnia 2021.

“§ 26a.) Do ustanowionych w rozporządzeniu limitów liczby osób przebywających w pomieszczeniach, budynkach, obiektach, na określonej powierzchni pomieszczeń, budynków lub obiektów lub na otwartej przestrzeni oraz uczestniczących w zgromadzeniach, nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 uznawanego za równoważne z zaświadczeniami wydawanymi zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/953 z dnia 14 czerwca 2021 r. w sprawie ram wydawania, weryfikowania i uznawania interoperacyjnych zaświadczeń o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 (unijne cyfrowe zaświadczenie COVID) w celu ułatwienia swobodnego przemieszczania się w czasie pandemii COVID-19.”

I co dalej? Jesteśmy zmuszeni weryfikować w/w dokumenty, jeśli ktoś w chwili obecnej ich nie posiada, to wierzymy, że niebawem znajdzie się w ich posiadaniu 😉

Chcemy spotkać się tam z Wami wszystkimi i zrobimy wszystko żeby Wam w tym pomóc ale decyzja należy do Was. Sytuacja jest trochę patowa bo toczy się tu walka z naszym “chcemy” z ich “musimy”…

Adrian Ratajczak, Euforia Festivals

Sytuacja jest wciąż dynamiczna i może ulec jeszcze zmianie.

Co z biletami?

Bilety wszystkich uczestników, którzy zrezygnują z wzięcia udziału w wydarzeniu zachowają ważność na Euforia Festival oraz następną edycję Tranceformations. Istnieje też możliwość otrzymania zwrotu pieniędzy za zakupione wejściówki.

emuze.me

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?